Ostrów z Raszkowem dla dużych rodzin

Ostrów Wielkopolski i Raszków podpisały porozumienie, na mocy którego rodziny posiadające Raszkowską Kartę Rodziny 3+ będą mogły  korzystać z miejskich obiektów – muzeum, lodowiska, rolkowiska oraz Kina „Komeda”. Ostrowska Karta Rodziny 3+ również przeszła modyfikacje i będzie teraz jeszcze bardziej przyjazna dla ostrowskich rodzin.

 duze rodziny

 

Foto: Porozumienie sygnowali: prezydent Ostrowa Beata Klimek i burmistrz Raszkowa Jacek Bartczak

 

– Raszków podobnie jak Ostrów Wielkopolski duży nacisk kładzie na politykę społeczną – teraz dzięki porozumieniu wspólnie będziemy działać na rzecz rodzin – już nie tylko ostrowskich – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa.

– Dla rodzin wielodzietnych z terenu Gminy i Miasta Raszków porozumienie to oznacza, że będą mogły korzystać z ulg w Kinie „Komeda”, Muzeum Miasta Ostrowa oraz Lodowisku – Rolkowisku – takich samych, jakie przysługują rodzinom korzystającym z programu Ostrowska Karta Rodziny 3+ – powiedział Burmistrz Jacek Bartczak – dzięki temu oferta naszej raszkowskiej karty wzbogaci się o usługi, które dostępne są najbliżej w Ostrowie Wielkopolskim.

 Na wniosek rodzin wielodzietnych z terenu Ostrowa Wielkopolskiego wprowadzone zostały udogodnienia do Ostrowskiej Karty Rodziny 3+. Karta będzie wydawana będzie teraz na okres 5 lat, a nie jak dotychczas na okres roku.

Dotyczyć będzie osób do 25. roku życia w przypadku dzieci uczących się lub studiujących – zasada ta będzie teraz analogiczna do ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny.

Do składu rodziny wielodzietnej zaliczać teraz będziemy także dziecko niepełnosprawne w wieku powyżej 18. roku życia legitymujące się orzeczeniem o umiarkowanym albo znacznym stopniu niepełnosprawności w okresie ważności orzeczenia o niepełnosprawności.

Duże rodziny nie będą także teraz musiały przedstawiać do wglądu dowodów osobistych, legitymacji szkolnych i studenckich lub aktów urodzenia oraz wpisywania ich numerów we wniosku. (jw)

 

Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie