Ostrowianie w Wolsztynie

Prace twórców z Ostrowa i Odolanowa na wystawie zbiorowej w Wolsztynie. Do końca listopada są one prezentowane w tamtejszym Biurze Promocji i Turystyki Urzędu Miejskiego.

46_godziszewski

W Wolsztynie trwa właśnie wystawa ,,Steam – para wodna – inspiracja dla artysty” malarstwa prof. UAM dr hab. Izabeli Rudzkiej i absolwentów Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Inspiracją do wystawy jest jedno z najważniejszych odkryć Roberta Kocha, laureata Nagrody Nobla, który mieszkał m.in. w Wolsztynie. Wykorzystał on parę wodną do swojego nowatorskiego aparatu niszczącego formy przetrwalnikowe bakterii wywołującej wąglika.

Na ekspozycji można oglądać prace ośmiorga twórców – czworo z nich jest z Ostrowa i powiatu ostrowskiego. To: Jakub Godziszewski, Jagoda Kaszuba, Marta Marszałł i Marcin Szorski. Wernisaż wystawy odbył się 20 października, prace twórców z Ostrowa i powiatu ostrowskiego są prezentowane  do 30 listopada.

Przeczytaj również

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie