OSTROWIANIN ROKU 2014 – ostatnia szansa na głosowanie

To już ostatnie godziny, kiedy czekamy na głosy ostrowian za pomocą których wybierzemy Ostrowianina Roku 2014 oraz na Wydarzenie Społeczne, Kulturalne, Gospodarcze i Sportowe Roku , a także na Młody Talent Roku. Do środy 18 marca, godz. 24.00 czekamy na sms-y, a do godz. 15.00 tego samego dnia na kupony z Gazety Ostrowskiej. Później zostanie już tylko podliczyć głosy, bo już w patek, 20 marca finałowa gala na której poznamy laureatów najstarszego plebiscytu tego typu w regionie.

 

Ostrowianin_2014 - tło i napis-1

To już XXI edycja plebiscytu,, który od 1993 roku angażuje mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego do wyboru laureatów w poszczególnych kategoriach. Przez te wszystkie lata wokół plebiscytu zmieniało się bardzie dużo, ale niezmiennie to sami ostrowianie głosują i wybierają Ostrowianina Roku. Zwycięzcami zostaną bowiem ci nominowani, którzy uzyskają największą liczbę głosów.

6 lutego 2015 r, Kapituła Plebiscytu Ostrowianin Roku w składzie: laureaci tytułu – Jerzy Psikus, Stanisław Grześkowiak, Waldemar Gostomczyk, Ryszard Tyrpa, Bożena i Czesław Wosiowie, Józef Kozan, Jerzy Wojciechowski, Alina Janikowska, Witold Banach, Roman Biadała, honorowy patron plebiscytu – Jarosław Lisiecki  – Przewodniczący Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego oraz organizatorzy: Maria Frąszczak, Andrzej  Leraczyk, Piotr Nowicki i Sylwia Nowicka Emilia Kaźmierczak, Ewa Rubach Wardawy i Jarosław Wardawy wybrała nominowanych do II etapu Plebiscytu.

Od tej pory można było głosować na konkretne osoby i wydarzenia. Kapituła wybrała 10 osób nominowanych w kategorii Ostrowianin Roku oraz po 3 nominacje w kategoriach Wydarzeń Roku: Społecznej, Sportowej, Kulturalnej, Gospodarczej oraz kategorii Młodego Talentu Roku. O przyznaniu tytułów decyduje wyłącznie liczba oddanych głosów. Głosować można na dwa sposoby: na oryginalnych kuponach z „Gazety Ostrowskiej” oraz poprzez system sms.

Plebiscyt kończy się galą finałową na której uroczyście ogłoszone zostają wyniki i wręczone będą nagrody. W tym roku gala odbędzie się 20 marca, w sali  widowiskowej Ostrowskiego Centrum Kultury. W programie, oprócz ogłoszenia wyników poszczególnych kategorii, zaprezentują się: Monika Walczak, Paula Pływaczyk, tancerze True School, zespół aerobicu grupowego z III LO pod kierownictwem Grażyny Cieśli. Piosenkę „Ostrowianin Roku” wykona Juliana Ashaolu. Gwiazdą wieczoru będzie Maja Gawłowska, która wystąpi z Big Bandem Powiatu Ostrowskiego pod dyrekcja Roberta Matuszewskiego.

Plebiscyt odbywa się pod patronatem przewodniczącego Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego Jarosława Lisieckiego. Laureat otrzymuje na scenie efektowną, mosiężną statuetkę, a laureaci poszczególnych kategorii Wydarzeń Roku otrzymują ozdobne dyplomy.

Więcej informacji na temat Plebiscytu na Facebooku: www.facebook.com/ostrowianinroku

 

 

Prezentujemy sylwetki nominowanych

Ostrowianin Roku

 1. Katarzyna Bierła – lekarz, ordynator oddziału neonatologii szpitala w Ostrowie Wielkopolskim. Doprowadziła do uzyskania najwyższego stopnia specjalizacji oddziału  ostrowskiego szpitala. Cechuje się wielką skromnością, ogromnym zaangażowaniem w pracę i poświęceniem dla pacjentów.

Ostrowianin Bierła2. Mirosław Falis – lekarz, ordynator oddziału ortopedii szpitala w Ostrowie Wielkopolskim. Jak sam mówi, ortopedia jest dla niego  rzemiosłem artystycznym, a inni dodają, że on sam jest artystą w swoim fachu. Twórca cenionej w Polsce marki ostrowskiej ortopedii.  Potwierdzeniem tego faktu była niedawna nominacja na prezesa poznańskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego.

OSTROWIANIN_Falis

3. Maja Gawłowska –  nasz ostrowski słowik, wybitny talent, od wczesnego dzieciństwa na scenie. Maja ma dopiero 17 lat, a już na swoim koncie wiele sukcesów w Polsce, jak i za granicą. W wieku 14 lat wygrała „Szansę na Sukces”. Jest finalistką „The Voice of Poland”. W wolnych chwilach uprawia strzelectwo sportowe. Kocha wyzwania i adrenalinę.

OSTROWIANIN_Gawłowska 2

4. Magdalena Kajewska – wulkan energii i pomysłów oraz wielkiego zaangażowania w pomoc osobom chorym i potrzebującym. Z zawodu pedagog specjalny, ale najbardziej znana jest chyba jako inicjatorka wykorzystania hipoterapii do leczenia dzieci z porażeniem mózgowym w Ostrowie. Jest również współorganizatorką i pomysłodawczynią  przeglądu teatrów szkół i osób specjalnych „Maska”.

OSTROWIANIN_Kajewska

5. Aleksandra Kierstein – z zawodu matematyczka , pasji i zamiłowania wieloletni samorządowiec i społecznik. Przez ponad 20 lat związana z ostrowskim samorządem, w którym przeszła niemal wszystkie szczeble. Była radną miejską, powiatową, przewodniczącą i wiceprzewodniczącą Rady Miejskiej, a także wiceprezydentem miasta. Człowiek o wielkiej kulturze i łagodnym charakterze, dzięki czemu cieszyła się zawsze szacunkiem, nawet u swoich politycznych rywali.

OSTROWIANIN_Kierstein

6. Ks. Adam Kraska  – duchowny, inicjator imprez społeczno – kulturalnych. Głęboko, zaangażowany w organizację życia i pomoc młodzieży ze swojej macierzystej parafii Ducha Świętego. Organizator koncertów charytatywnych dla dzieci i młodzieży, współorganizator Dni Kultury Chrześcijańskiej i Misterium Męki pańskiej, Pochodu Króli. W wolnych chwilach, których ma niewiele – poeta.

OSTROWIANIN_Kraska

7. Maciej Maśliński – człowiek wielu talentów i jeszcze więcej zainteresowań. Pedagog – terapeuta, nauczyciel, krajoznawca, regionalista, publicysta, autor wielu fotografii i publikacji popularno-naukowych promujących historię, miejsca pamięci narodowej, zwyczaje i legendy wielkopolskie. Instruktor przewodnictwa turystycznego, w harcerstwie w stopniu harcmistrza. Niestrudzony społecznik, autor książek i przewodników dla dzieci.

OSTROWIANIN_Maslinski_1

 

8. Robert Matuszewski – Twórca, dyrygent i lider big bandu powiatu ostrowskiego, dyrektor zespołu szkół muzycznych, wirtuoz saksofonu, organizator ogólnopolskich warsztatów dla uczniów. W zeszłym roku udało mu się doprowadzić do spełnienia kolejnego marzenia: nagrania płyty z big bandem.

Ostrowianin_ Matuszewski

9. Marian Sikorski – muzyk, dyrygent orkiestry koncertowej. Przybył do Ostrowa do wojska i tak już tu został. Był tamburmajorem, potem kapelmistrzem ostrowskiej  orkiestry wojskowej, dziś jest dyrygentem Ostrowskiej orkiestry Koncertowej i muzykiem w Big Bandzie Powiatu Ostrowskiego.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

10. Mirosław Wodniczak – prezes klubu żużlowego TŻ Ostrovia. To on postawił najpierw na nogi ostrowski klub, gdy groziło mu rozwiązanie, a potem budował silną pozycję organizacyjną i ekonomiczną klubu. Po kilku latach nieobecności, ostrowski żużel wraca na należne mu miejsce – w dużej mierze dzięki Mirosławowi Wodniczakowi.

OSTROWIANIN_Wodniczak

 

Jak głosować poprzez sms?

 1. Wybrać wiadomość  na numer 7268
 2. Wybrać odpowiedni prefiks sms do kategorii i numer kandydata według załączonego wykazu
 3.  Poczekać na sms zwrotny

Cena sms  – 2,46zl z VAT . na sms-y czekamy do 17 marca 2015 r., godz. 24.00

Prefiksy:

OSR. – Ostrowianin Roku

VSR. – Wydarzenie Sportowe

WKR. – Wydarzenie Kulturalne

WSR. – Wydarzenie Społeczne

WGR. – Wydarzenie Gospodarcze

MTR. – Młody Talent Roku

 

Prefiksy z numerami kandydatów :

Ostrowianin Roku

 1. 1.       Katarzyna Bierła – OSR.01
 2. 2.       Mirosław Falis – OSR.02
 3. 3.       Maja Gawłowska – OSR.03
 4. 4.       Magdalena Kajewska – OSR.04
 5. 5.       Aleksandra Kierstein – OSR.05
 6. 6.       Ks. Adam Kraska  – OSR.06
 7. 7.       Maciej Maśliński – OSR.07
 8. 8.       Robert Matuszewski – OSR.08
 9. 9.       Marian Sikorski – OSR.09
 10. 10.   Mirosław Wodniczak – OSR.10

Ostrowianin - ramka

Przeczytaj również

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie