Ostrowianin Roku w koloratce – FOTO, VIDEO

To był kolejny wieczór pełen wzruszeń, emocji i… niespodzianek. Ostrowianinem Roku 2014 został bowiem, po raz pierwszy w historii plebiscytu, duchowny – ksiądz Adam Kraska. Ostrowianie docenili ks. Kraskę za jego zaangażowanie społeczne, pracę z młodzieżą i popularne widowiska plenerowe. Podczas finałowej gali najstarszego tego typu plebiscytu w regionie mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego wybrali także Wydarzenia Roku. Widownia zapamięta także znakomity koncert gwiazdy wieczoru – Mai Gawłowskiej z Big Bandem Powiatu Ostrowskiego.

OSTROWIANIN_9

To była już XXI edycja plebiscytu, który od 1993 roku angażuje mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego do wyboru laureatów w poszczególnych kategoriach. Przez te wszystkie lata wokół plebiscytu zmieniało się bardzie dużo, ale niezmiennie jest to, że sami ostrowianie głosują i wybierają Ostrowianina Roku. Zwycięzcami zostaną bowiem ci nominowani, którzy uzyskają największą liczbę głosów.

6 lutego 2015 r. Kapituła Plebiscytu Ostrowianin Roku w składzie: laureaci tytułu – Jerzy Psikus, Stanisław Grześkowiak, Waldemar Gostomczyk, Ryszard Tyrpa, Bożena i Czesław Wosiowie, Józef Kozan, Jerzy Wojciechowski, Alina Janikowska, Witold Banach, Roman Biadała, honorowy patron plebiscytu – Jarosław Lisiecki  – Przewodniczący Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego oraz organizatorzy: Maria Frąszczak, Andrzej  Leraczyk, Piotr Nowicki, Emilia Kaźmierczak, Ewa Rubach Wardawy i Jarosław Wardawy wybrała nominowanych do II etapu Plebiscytu.

Od tej pory można było głosować na konkretne osoby i wydarzenia. Kapituła wybrała 10 osób nominowanych w kategorii Ostrowianin Roku oraz po 3 nominacje w kategoriach Wydarzeń Roku: Społecznej, Sportowej, Kulturalnej, Gospodarczej oraz kategorii Młodego Talentu Roku. O przyznaniu tytułów decyduje wyłącznie liczba oddanych głosów. Głosować można na dwa sposoby: na oryginalnych kuponach z „Gazety Ostrowskiej” oraz poprzez system SMS.

 

Maja Gawłowska – w drodze do gwiazd

OSTROWIANIN_11

Plebiscyt zakończyła finałowa gala, na której uroczyście ogłoszone zostały wyniki i wręczone nagrody. W tym roku gala odbyła się 20 marca, w wypełnionej do ostatniego miejsca dużej sali widowiskowej Ostrowskiego Centrum Kultury. W programie, oprócz ogłoszenia wyników poszczególnych kategorii, zaprezentowali się: wokalistki: Monika Walczak, Paula Pływaczyk oraz tancerze z True School: Zuzia Szyszka i Weronika Szafraniec oraz zespół aerobicu grupowego z III LO pod kierownictwem Grażyny Cieśli. Piosenkę „Ostrowianin Roku” wykonała Juliana Ashaolu. Gwiazdą wieczoru była Maja Gawłowska, która udowodniła, że niedawne sukcesy w popularnych programach telewizyjnych to tylko jej początek do – mamy nadzieję – wielkiej kariery scenicznej. Maja wystąpiła z Big Bandem Powiatu Ostrowskiego pod dyrekcja Roberta Matuszewskiego w dwóch odsłonach: swingowej i popowej. Niespodziewanie, w tej drugiej części Robert Matuszewski dał się poznać publiczności nie tylko, jako dyrygent, znakomity aranżer, ale również… wokalista, śpiewając z Maja jedną piosenkę.

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie