Ostrowski szpital wysoko w rankingu

Ostrowski szpital zajął drugie miejsce w ogólnopolskim rankingu szpitali publicznych 2017 opublikowanym przez ,,Rzeczpospolitą”. Wpływ na tak wysokie miejsce mają realizowane w placówce inwestycje.

 16_szpital_1

Ostrowski szpital zyskał wysokie miejsce w rankingu Fot.: Starostwo Powiatowe

To kolejna edycja rankingu publikowanego przez ,,Rzeczpospolitą” i przygotowywanego we współpracy z firmami Magellan i Deloitte. W ubiegłym roku ostrowski szpital zajął 7. miejsce, ale w bieżącym znalazł się już na bardzo wysokim drugim miejscu na prawie sto analizowanych palcówek. Na 60 możliwych uzyskał 55 punktów, a do pierwszego miejsca zabrakło mu zaledwie dwóch punktów.

W ostrowskim ZZOZ prowadzone są trzy wielkie inwestycje. – Kończymy rozbudowę oddziału neonatologicznego, który od 2012 r. ma trzeci stopień referencyjności. Oddział Intensywnej terapii noworodka zostanie wzbogacony o osiem nowych stanowisk wyposażonych w najnowocześniejsze urządzenia. Zainwestowaliśmy również w rozbudowę szpitalnego oddziału ratunkowego (SOR) dla dzieci – mówi Dariusz, Bierła dyrektor ostrowskiego szpitala.

Największą inwestycją jest budowa nowego skrzydła szpitala. Dzięki temu placówka zyska 4 tys. m kw. powierzchni. W nowym skrzydle jako pierwszy wprowadzi się Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii, a planuje się przeniesienie tam także Oddziału Ortopedii i Traumatologii Dziecięcej z Pododdziałem Oparzeń, który jest trzecią tego typu placówką w Polsce.

– Tak wysoka lokata naszego szpitala to bardzo dobra informacja dla nas jako organu prowadzącego, który także przeznacza ze swojego budżetu duże środki na inwestycje w szpitalu. Gratulacje należą się dyrekcji, ale także wszystkim pracownikom szpitala. W ciągu roku powstają różne rankingi, które badają różne obszary działalności, ale ważne w nich jest dla nas to, że potwierdzają pewną tendencję. Są zewnętrzną oceną tego, że szpital się rozwija, chociaż potrzeb jest bardzo wiele, ale też planów mamy w tym zakresie sporo. Kilka lat temu jako Zarząd i Rada Powiatu zadecydowaliśmy, że sposobem wyjścia z problemów są inwestycje w perspektywiczne obszary i cieszę się, że to przynosi efekty – mówi starosta  Paweł Rajski. (hol)

 

 

 

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie