Ostrowskie Dni Kultury Chrześcijańskiej

Blisko dwadzieścia różnych imprez, spotkań i uroczystości znalazło się w programie Ostrowskich Dni Kultury Chrześcijańskiej. W tym roku miały one szczególny charakter, ale też przypadły w szczególnym okresie.

 

5-W1000

Wiele inicjatyw podjętych przez organizatorów tegorocznych Dni dotyczyło postaci św. Jana Pawła II. Dzieci i młodzież z powiatu ostrowskiego uczestniczyła w konkursach recytatorskim, literackim i plastycznym. Laureaci otrzymali nagrody, a i ich opiekunowie zostali uhonorowani podziękowaniami. Ponadto otwarta została wystawa zatytułowana ,,Nasz papież’’ o Janie Pawle II w ,,n Klubie’’ przy ulicy Królowej Jadwigi. Znalazło się tam wiele prac graficznych, zarówno autorów ostrowskich, jak i artystów z całego świata. Dużą frekwencją cieszył się rajd samochodowy zorganizowany na trasie Ostrów – Lewków – Ociąż – Biskupice Ołoboczne – Skalmierzyce – Kalisz – Ostrów. Drugą, szczególną postacią, która ,,patronowała’’ Dniom Kultury Chrześcijańskiej był dawny ostrowski proboszcz ks. Kazimierz Rolewski. Był duszpasterzem w naszym mieście tylko przez sześć lat, ale pozostawił po sobie tyle wspomnień, że pamięta się go do dziś, a przekazy rodzinne wśród mieszkańców odbywają się z pokolenia na pokolenie. Wydana została również książka o życiu i działalności ks. Kazimierza Rolewskiego, zatytułowana ,,Apostoł wielkiej dobroci’’. Jest to praca zbiorowa kilku autorów.

Więcej na temat Dni Kultury Chrześcijańskiej w środowym wydaniu ,,Gazety Ostrowskiej’’.

 

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie