Ostrowskie medale w Poznaniu

W Poznaniu odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski Młodzików w Lekkiej Atletyce, w których bardzo dobrze zaprezentowali się młodzi zawodnicy Stali. Dawid Grycman zdobył złoty i brązowy, a Marta Żyłka srebrny medal, nie zabrakło również rekordów życiowych.

mistrzostrwa

Mistrzostwa Wielkopolski Młodzików to jedna z najliczniej obsadzonych imprez w Wielkopolsce. W niektórych konkurencjach rywalizowało ze sobą po 50-60 uczestników. Doskonale spisał się reprezentant ostrowskiej Stali – Jakub Grycman, który zdobył dwa medale – złoty w skoku w dal – 6,08 m. oraz brązowy w biegu na 100 m. – 11,75 s. Oba te rezultaty są jego rekordami życiowymi. Jakub w tym roku poczynił wielkie postępy i ze startu na start coraz bardziej zadziwia szkoleniowców i pewnie też… samego siebie. Rezultat 6,08 m. w skoku w dal jest w tej chwili szóstym wynikiem w kraju. No i wreszcie przełamał graniczny czas 11,90 s., jaki był jego udziałem podczas trzech poprzednich zawodów. Srebrny medal w skoku wzwyż zdobyła Marta Żyłka – 1,50 m. Złota medalistka w tej konkurencji – Roksana Poll z Orkana Środa Wlkp. dopiero w trzeciej próbie uporała się z wysokością 1,50 m. i wydawało się, iż bardzo blisko zwycięstwa jest zawodniczka z Ostrowa. Jednak lekkoatletka ze Środy Wielkopolskiej niespodziewanie zaliczyła skok na wysokości 1,55 m, która dla naszej zawodniczki tego dnia była już nieosiągalna. Blisko medalu, bo na IV pozycji ukończyła bieg na 600 m. Ola Losy. Zawodniczka Stali rozegrała swój najlepszy bieg w życiu po względem taktycznym, co przełożyło się na świetny rezultat 1.42,23 s. (o ponad 2 sekundy poprawiona „życiówka”). Rekordy życiowe pobiły również nasze sprinterki w biegu na 100 m.: Laura Mazur – 13,69 s. oraz Hanna Grzelak – 13,77 s. Szkoda że w zawodach nie mógł wystąpić Szymon Biały, któremu podczas jednego z ostatnich treningów przydarzyła się lekka kontuzja. Prawdopodobnie zwyciężyłby w biegu na 200 m. przez płotki, gdyż zwycięzca zawodów w Poznaniu uzyskał 29,07 s., a najlepszy rezultat Szymona w tym roku jest o półtorej sekundy lepszy.

Przy okazji zmagań młodzików na stadionie Olimpia w Poznaniu odbyły się eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (OOM) w sztafetach 4×100 i 4×400 m. dziewcząt i chłopców. Stal wystawiła sztafetę juniorów młodszych 4×400 m. w składzie: Bartosz Losy, Przemysław Rychter, Dawid Borowski, Tomasz Jankowski oraz rezerwowy Wiktor Tetrzona. Chłopacy pobiegli na miarę swoich możliwości zajmując III m. z rezultatem – 3.31,75 s. Zwyciężyli zawodnicy z Olimpii Grudziądz 3,28,85 s. przed Olimpią Poznań 3,30,78 s. Tego dnia w kilku miastach rozegrane zostały pozostałe eliminacje do OOM. Końcowe listy na których się znajdą się finaliści OOM (tylko 5 sztafet z całego kraju) oraz pozostałe sztafety zostaną opublikowane w ciągu kilku dni.