Ostrowskie plusy i minusy

ostrowskie plusy i minusy

NA PLUSIE

Orkiestrowe walentynki

AAA_9139

Ostrowska Orkiestra Koncertowa pod batutą Mariana Sikorskiego kolejny raz udowodniła, że ma w Ostrowie wielu zwolenników, bo potrafi zagrać praktycznie każdy repertuar. W niedzielę, z okazji zbliżających się walentynek, muzycy zaprezentowali się w repertuarze od klasycznego po operetkowy. 

Nie wypada im zaśpiewać „100 lat”, bo liczą sobie już 95 sezonów. Najlepszego urodzinowo, walentynkowo i z każdej innej okazji – u nas ostrowskie „dęciaki” zawsze na plusie!

 

Budki dla kotów

bty

Nowe budki dla kotów, porządnie i solidnie wykonane, stoją już na ostrowskim targowisku. Teraz pomogą kotom przetrwać fatalne dla nich warunki zimowe. Dzięki inicjatywie ostrowskiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami zamontowano tam kilka budek dla kotów. Ocieplane, wyściełane słomą, porządnie i solidnie wykonane pomogą bezdomnym kotom przetrwać fatalne dla nich warunki zimowe. Budki dla tej organizacji przekazało Ostrowskie Stowarzyszenie Miłośników Zwierząt.

W imieniu ostrowskich kotów (i ich miłośników)  – dziękujemy! Akcja na kocim plusie.

 

Nie marnują żywności

Ideę foodsharingu, czyli dzielenia się nadmierną ilością żywności, propaguje Szkoła Podstawowa w Czarnymlesie. W placówce ustawiono pojemniczki, do których można wkładać nienapoczęte i świeże produkty żywnościowe; zorganizowano tam kącik niemarnowania żywności. W szkole w Czarnymlesie żywnością dzielą się nie tylko dzieci, ale również nauczyciele. Do szkolnego kosza trafiają kanapki, warzywa, owoce, mleko. Nie znajdziemy w nim słodyczy, napojów i słonych przekąsek.

Proste pomysły są zazwyczaj najlepsze. Dlatego inicjatywa szkoły z Czarnegolasu tak się nam podoba. Czekamy na kolejne podobne pomysły, a póki co SP w Czarnymlesie u nas na humanitarnym plusie!

 

Raszkowska Karta Rodziny 3+ 

Foto Waligóra

1 lutego br. roku ruszyła Raszkowska Karta Rodziny 3+ gwarantująca zniżki na zakupy i usługi w wybranych sklepach, zakładach usługowych i instytucjach na terenie Raszkowa, Korytnicy i Ostrowa Wielkopolskiego. Pierwsze porozumienia o współpracy zostały podpisane w sali raszkowskiego ratusza. Każda z firm uczestniczących w programie otrzymała także planszę informacyjną o programie oraz inne materiały reklamowe.

 To kolejna już inicjatywa prorodzinna w gminie Raszków. Od 2016 roku każde nowo narodzone dziecko otrzymuje od Gminy i Miasta Raszków – Raszkowską Wyprawkę Niemowlaka w kwocie 550 zł. Teraz dodatkowo każda rodzina, która posiada co najmniej trójkę dzieci, będzie mogła wystąpić o kartę uprawniającą do zniżek na określone zakupy i usługi. Tak trzymać!

 

NA MINUSIE

Ekologiczna kompromitacja

Nie będzie w Ostrowie największego w historii miasta programu wymiany źródeł ciepła i energii na fotowoltanikę i inne ekologiczne źródła. Miejscy urzędnicy pokazowo zniszczyli szanse niemal 600 osób na 80% dofinansowanie. Z powodu źle wypełnionego wniosku Ostrów Wielkopolski został wyłączony z programu ze względów formalnych. Posadą zapłacił za to wiceprezydent Szczurek, ale zdaniem opozycji, nie tylko on ponosi winę za tę kompromitację.

 Kompromitacja to najlżejsze słowo, które ciśnie się na usta w tej sytuacji. Największy projekt ekologiczny w historii Ostrowa legł w gruzach urzędniczej niekompetencji. Wstyd!

Przeczytaj również

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie