Ostrowskie Zaduszki 2018

Kolejny rok ostrowianie spotkają się 2 listopada w Dzień Zadusznych, by wspominać swoich bliskich, którzy odeszli w minionym roku. To im poświęcony będzie koncert Ostrowskie Zaduszki 2018, który odbędzie się o godz. 19.00 w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela i na Cmentarzu przy ul. Bema.

„Tam jeszcze światło, tutaj cień” – to hasło, pod którym co roku spotykają się ostrowianie, by wspominać zmarłych ostrowian. Nastrojowe piosenki m.in. z repertuaru Agnieszki Osieckiej, Ewy Demarczyk, Włodzimierza Korcza, Czesława Niemena, Hanny Banaszak i Edyty Geppert zaprezentuje artystka związana z naszym miastem – wybitny radiowy głos, Małgorzata Puchalska.

Przy pianinie zasiądzie Przemysław Olek. Przy dźwiękach gitary Piotra Giernalczyka i saksofonu Grzegorza Walendowskiego oddamy się wspomnieniom. Występ muzyczny wypełniony będzie poezją Wojciecha Gawłowskiego w wykonaniu Tomasza Mielocha.

– To będzie z pewnością wieczór pełen zadumy i przemyśleń – mówi prezydent Beata Klimek. – Ostrowskie Zaduszki pomagają nam wyciszyć emocje po stracie najbliższych i wspólnie z innymi jeszcze raz przypomnieć ich obecność. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą choć na chwilę zatrzymać się w codzienności i pomyśleć o najważniejszych wartościach, jakimi są miłość, przyjaźń czy uczucia. Koncert jak co roku dedykujemy  Ostrowianom, którzy odeszli w minionym roku.

Uczestników koncertu prosimy o przyniesienie zniczy, które zapalimy przy cmentarnym krzyżu. Osoby, które chcą opatrzyć fotografią nazwisko swoich bliskich nieobecnych, którzy odeszli w minionym roku, proszone są o przesłanie zdjęcia na adres: kultura@umostrow.pl (jw)

Przeczytaj również

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie