Owacje dla Cygana. Tak wystartował festiwal Wszystko Jest Poezją

Owacją na stojąco i chóralnym „Sto lat” ostrowska publiczność podziękowała Jackowi Cyganowi za wszystkie jego piękne piosenki, a zwłaszcza te, które usłyszała podczas inauguracji tegorocznej edycji festiwalu Wszystko Jest Poezją. Benefis mistrza polskiej piosenki uświetnił specjalny programem jego najpopularniejszych utworów w wykonaniu zespołu przygotowanego przez Marka Kurzawę.

 

Mistrz bawił ostrowską publiczność barwnymi anegdotami związanymi z powstaniem wielu dobrze znanych piosenek,  wykonywanych przez najlepszych polskich wokalistów. Jednym z nich był Andrzej Zaucha, znany między innymi z  piosenki „C’est la vie”. Jak się okazuje,  powszechnie znana wersja została nagrana… za pierwszym podejściem, co dziś wydaje się wręcz niewykonalne! „Zaucha wbiegł do studia spóźniony, mówiąc: nagrywamy! Realizatorzy pro forma włączyli nagrywanie. Zaśpiewał „na jeden raz” i zapytał: kupione? Ale Andrzej, myśleliśmy że to próba – odparli akustycy. – Panowie, próbę to ja mam jutro o 8 rano w Krakowie – odparł spokojnie Zaucha, zapiął swój kożuszek i po prostu wyszedł,  zostawiając znaną do dziś z jego wykonania piosenkę”

WIĘCEJ W ŚRODOWEJ GAZECIE OSTROWSKIEJ

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie