Ozłocona „Gwiazda”

Z kolejnym przysłowiowym „workiem medali” wróciła Grupa Akrobatyczno-Baletowa „Gwiazda” ze zorganizowanego w Barcelonie międzynarodowego konkursu Dance Grand Prix Europe 2016. Wzięło w nim udział ponad pół tysiąca tancerzy z  kilkunastu krajów.Ostrowskie tancerki prowadzone po śmierci Aliny Janikowskiej przez Patrycję Stenderę potwierdziły po raz kolejny potwierdziła swoją przynależność do czołówki zespołów tanecznych nie tylko w Europie, ale i na świecie.

 

GWIAZDA_2

 

W dniach 21-28. czerwca 2016 roku zespół uczestniczył w międzynarodowym konkursie Barcelona Dance Grand Prix Europe 2016. Dziewczęta z „Gwiazdy” wspólnie wywalczyły najwyższe miejsca na podium: – I miejsce w kategorii pedagogy – za prezentacje taneczne wszystkich dziewczynek w wieku do 11 lat,

– I miejsce w kategorii modern – za choreografie taneczne w przedziale wiekowym 12-16 lat,

– II miejsce w kategorii folk – dla grupy najstarszej, powyżej 16 lat,

– III miejsce za wszystkie prezentacje taneczne w kategorii jazz.

Sukces „Gwiazdy” cieszy tym bardziej, że w konkursie zaprezentowały się zespoły z takich krajów jak: Japonia, Singapur, Indie, Włochy, Słowacja, USA, RPA, Grecja, Finlandia oraz Polska, reprezentowana przez „Gwiazdę”.

– Wystawiono 128 choreografii, zatańczonych przez 540 tancerzy. Konkurs był naprawdę wyjątkowy, gdyż wzięły w nim udział osoby w każdym wieku, przedstawiające układy taneczne w najróżniejszych stylach, często bardzo egzotycznych. Uczestnicy konkursu byli wobec siebie przyjaźnie nastawieni, życząc sobie wzajemnie powodzenia, gratulując udanych prezentacji i chętnie pozując do wspólnych zdjęć – mówi kierownik zespołu Patrycja Stendera.

Podczas pobytu na wybrzeżu Costa Brava, dziewczynki z „Gwiazdy” miały również okazję na zwiedzanie Barcelony, gdzie podziwiały największe dzieła Gaudiego – bazylikę Sagrada Familia oraz Park Guell. Był również czas na zabawy na plaży w Lloret de Mar, kąpiele w morzu i w basenie.

W niedzielę, 26 czerwca, „Gwiazda” gościła w hiszpańskiej szkole Dance It, w Vilanova i la Geltru, gdzie odbyło się spotkanie integracyjne i wspólne prezentacje taneczne obu grup.

Wyjazd do Barcelony był dla wszystkich niezwykłą przygodą, spotkaniem z ludźmi wielu kultur, okazją do nawiązania kontaktów a także podziwiania uroków Katalonii. Udział w tym wielkim wydarzeniu tanecznym był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

To był pierwszy duży zagraniczny konkurs przygotowany w całości przez nowe kierownictwo „Gwiazdy” po śmierci Aliny Janikowskiej. Dziewczynki ćwiczyły pod okiem instruktorek: Agaty Kupczyk i Weroniki Pilarczyk, a o całość przygotowań zadbała nowa kierownik zespołu , Patrycja Stendera. (jw.)

Foto: Urszula Szczepaniak

 

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie