Personalne roszady w magistracie. Kostka na I zastępcę,  Janiszewska do wydziału kultury

Prezydent Beata Klimek przedstawiła  oficjalnie swojego I zastępcę. Został nim wywodzący się z Jarocina Mikołaj Kostka – dotychczasowy prezes Ostrowskiego Parku Przemysłowego,  redaktor naczelny Informatora Miejskiego i były szef kampanii wyborczej  Beaty Klimek. Prezydent miasta poinformowała również o kilku innych zmianach personalnych w urzędzie miejskim.

 

Foto: Mikołaj Kostka został I zastępcą prezydenta miasta. Foto: jw

 

 I Zastępca Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego ma 37 lat i jest absolwentem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku komunikacja społeczna i samorządność, specjalizacja samorząd lokalny; studiów podyplomowych w zakresie administracji europejskiej o specjalności zarządzanie projektem Unii Europejskiej, a także zarządzania zasobami środowiska naturalnego na Wydziale Rachunkowości
i Finansów Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu.

W latach 2004 – 2012 był specjalistą
w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, agencji rządowej zajmującej się wdrażaniem programów pomocowych dla polskiego rolnictwa. W 2013 roku ukończył kurs dla kandydatów na członków rad nadzorczych spółek skarbu państwa realizowany przez Europejską Grupę Doradczą.

W latach 2012 – 2015 był Zastępcą Burmistrza Miasta i Gminy Jarocin, odpowiedzialnym między innymi za sektor komunalny, zamówienia publiczne, inwestycje, nieruchomości, ochronę środowiska naturalnego oraz pełnienie nadzoru właścicielskiego nad spółkami prawa handlowego. Doświadczenie w pracy samorządowej zdobywał również, jako Radny Rady Miejskiej
w Jarocinie w kadencji 2006 – 2010 oraz jako Radny Powiatu Jarocińskiego w latach
2010 – 2012.

 Od 2015 roku Kostka był Prezesem Zarządu Spółki Ostrowski Park Przemysłowy w Ostrowie Wielkopolskim. Na stanowisku Prezesa Zarządu Ostrowskiego Parku Przemysłowego Sp. z o.o. nadzorował rozliczenie wartego blisko 12 mln zł projektu dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013, a także pozyskanie funduszy zewnętrznych
w ramach kolejnych dofinansowanych projektów o wartości 5,5 mln zł. W tej kwocie znalazły się m. in. środki w formie dotacji na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczą w ramach projektu „Własna firma jAKO, przepis na sukces zawodowy”, z których skorzystało blisko
70 osób.

Mikołaj Kostka należy do najbardziej zaufanych ludzi Beaty Klimek. „Szlify” zdobył kierując – jako redaktor naczelny – wydawaniem Informatora Miejskiego. Zdaniem opozycji,  to najbardziej propagandowa tuba władz miasta,  opłacana głównie z pieniędzy spółek komunalnych. Kostka sprawdził się również, jako szef kampanii wyborczej Beaty Klimek w niedawnych wyborach samorządowych.

 Mimo wielu głosów krytyki,  Beata Klimek zapowiedziała że darmowy informator, kosztujący miesięcznie około 20 tys. zł, będzie nadal wydawany. Miejsce Kostki zajęła Anna Kłopocka.  

 Beata Klimek poinformowała również o kilku innych zmianach personalnych w urzędzie miejskim. Mimo pojawiających się w przestrzeni publicznej pogłosek, nie będzie w najbliższym czasie zmiany na stanowisku zastępcy prezydenta miasta odpowiedzialnego miedzy innymi za kulturę,  edukację i sport. Beata Klimek stwierdziła, że Ewa Matecka nie złożyła wniosku o przejście na emeryturę i nadal będzie  pełnić swoją funkcję.

 Zmieni się za to wkrótce naczelnik wydziału kultury.  Miejsce odchodzącego na emeryturę po niemal 40 latach pracy na tym stanowisku Andrzeja Leraczyka zajmie Ewa Janiszewska. Prezydent Klimek zapowiedziała  także formalne połączenie wydziałów kultury i promocji, którym dotąd kierowała  Janiszewska.

 Ponadto,  po przejściu na emeryturę skarbnik miejskiej Danuty Czajki,  zostanie powołana jej następczyni. Beata Klimek nie chciał podać, kto ją zastąpi, ale nieoficjalnie wiadomo, że nową skarbniczką miejską będzie najprawdopodobniej Alina Tomaszewska pracująca wcześniej w OZC i Urzędzie Miejskim. (jw)

CZYTAJ WIĘCEJ W ŚRODOWEJ GAZECIE OSTROWSKIEJ 

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie