Piaski pulsowały w rytmie reggae – GALERIA FOTO!

Kolorowa publiczność muzyki reggae która zjechała z całej Polski, do Ostrowa Wielkopolskiego na festiwal Reggae na Piaskach, miała w ciągu minionego weekendu powody do zadowolenia. Dopisała pogoda, tradycyjnie rodzinna atmosfera, a starannie wybrane zespoły mogły zadowolić nie tylko zagorzałych fanów reggae. Na wysokim poziomie stał też Konkurs Młodych Talentów, który w tym roku wygrał zespół Baobab z Tych.

Damian Syjonfam4

 

Reggae na Piaskach w Ostrowie Wielkopolskim to już 15 lat tradycji. Publiczność muzyki reggae jest specyficzna, więc w miniony weekend do Ostrowa Wielkopolskiego zjechali kolorowo ubrani młodzi ludzie z całej Polski. Na polu namiotowym można było spotkać namioty nie tylko z całej Wielkopolski, ale również ze Szczecina, Śląska, czy Lublina. Wielu z nich przyjeżdża co roku, bo Reggae na Piaskach to nie tylko muzyka. Przepiękna lokalizacja i sympatyczna atmosfera wytwarzana przez świadomych swojego wyboru muzyki i miejsca ludzi sprawia, że impreza ostrowska od lat określana jest mianem „najbardziej rodzinnego festiwalu reggae w Polsce”.

Muzyka reggae ma jeszcze do siebie, że trafia nie tylko do zagorzałych fanów, ale także potrafi się spodobać osobom nie słuchającym na codzień takich dźwięków. Dlatego publiczność  była jak zwykle bardzo urozmaicona, o dużym przekroju wiekowym. Obok nastolatków pod sceną „bujały się” w rytm muzyki małżeństwa z małymi dziećmi, których w tym roku było wyjątkowo dużo.

 

Muzyka ponad podziałami

W tym roku nie było wykonawców z Jamajki, bo organizatorzy postawili na wysokiej klasy zespoły europejskie, wsparte absolutną czołówką polskiego reggae.

Koncert rozpoczęła niezwykle umuzykalniona formacja Dubska, których piękne chórki pasują do różnych gatunków muzyki.  Ostrowie pokazali, że nie traktują reggae ze zbędnym namaszczeniem, woląc grać po prostu lekką, lecz nie banalną, muzykę do tańca i do słuchania.

Dubska3

Damian Syjonfam to prawdziwe objawienie zeszłego roku w polskim reggae. Jego popularność, zwłaszcza wśród młodej części publiczności, przypomina wręcz eksplozje popularności Kamila Bednarka. Jednak przekaz Damiana jest zupełnie inny. To już dojrzały artysta, nie ścigający się o tanią popularność, mający już duże grono swoich fanów.

Damian Syjonfam44444

W innym miejscu kariery jest zespół Jafia. Dawid Portasz to chyba najbardziej dziś charyzmatyczny wokalista polskiego reggae. Zespół pod jego kierownictwem wydał kilka tygodni temu rewelacyjną płytę „Karavana” z udziałem między innymi Kyah i Wojciecha Karolaka i to właśnie ten krążek był głównie odgrywany w Ostrowie – ku wielkiemu zadowoleniu znającej się na rzeczy publiczności.

Jafia

Wiele obiecywano sobie po występie formacji Pura Vida Dub i chyba nikt się nie zawiódł. Pura Man i jego załoga to muzyczni puryści, zakochani w starej, analogowej szkole najbardziej oryginalnego jamajskiego reggae z lat 70. Szybko wytworzyli znakomita atmosferę, gdyż świetnie potrafią nawiązać kontakt z publicznością. Mimo, że tylko raz wcześniej grali w Polsce, maja tu już swój fanklub, z którego powstały autentyczne przyjaźnie, wykraczające poza muzykę. Pura Man śpiewał o harmonii, zbliżeniu do natury i równych prawach każdej żywej istoty, a publiczność w Ostrowie  słuchała do tego dubowych eksperymentów muzycznych w najlepszym wydaniu.

11258307_803064456479603_4742024961783554426_o

Na zupełnie szczególne zakończenie festiwalu zagrali sympatyczni Włosi z Train To Roots. To niezwykle profesjonalny band, który błyskawicznie „kupił” sobie ostrowska publiczność i wycisnął z niej ostatnie taneczne poty. To był niezwykle energetyczny show na światowym poziomie, który zakończył się późno w nocy.

11163909_803062056479843_7950101631087528790_o

Jedna Odpowiedz to "Piaski pulsowały w rytmie reggae – GALERIA FOTO!"

  1. Komentarze możliwe poprzez facebooka

Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie