Pierwsza rozprawa burmistrza

W środę przed Sądem Rejonowym w Ostrowie ruszyła sprawa, w której oskarżony jest były burmistrz Odolanowa Józef W. Przesłuchano pierwszych świadków, w tym obecną burmistrz Ewę Dziubkę i jej zastępcę Witosława Gibasiwicza. Prokuratura oskarża  byłego burmistrza o to, że nie dopełnił ciążącego na nim obowiązku należytego dbania o interesy majątkowe gminy.

 

sąd

Jak już informowaliśmy, sprawa dotyczy  rozpoczęcia budowy kanalizacji. Jak się okazało, przygotowanie i przebieg przetargów, związanych z tą inwestycją, wzbudziło wiele kontrowersji. Dlatego też wiosną 2011 r. w  odolanowskim magistracie pojawili się funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Zabezpieczyli serwery i komputery oraz 150 segregatorów z dokumentami dotyczącymi przygotowań do przetargów z lat 2008-2010. W tym czasie mogło dojść do nieprawidłowości na kwotę 2 mln zł.

Szerzej w poniedziałkowym wydaniu Gazety Ostrowskiej

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie