Pierwsze kontrakty Ostrovii

Nazwiska pierwszych zawodników poznali fani żużlowej Ostrovii. W minionym tygodniu sternicy spółki przedstawili żużlowców, którzy podpisali kontrakty. Lada moment poznamy kolejne nazwiska.

zuzel_IMG_3200@

Tak jak już wcześniej pisaliśmy, kontrakt z Ostrovią podpisał jako pierwszy Łukasz Sówka, a tuż po nim Kamil Borzozowski. Do tego grona dołączyli jeszcze: Patryk Dolny oraz Anglik Adam Ellis i Kenneth Hansen.

– Krok po kroku budujemy zespół. Mam nadzieję, że trafiliśmy z zawodnikami i będą oni spełniać pokładane w nich oczekiwania – mówił Radosław Strzelczyk, prezes TŻ Ostrovia.

Niewątpliwie największym sukcesem wydaje się zachęcenie do startów w Ostrowie młodego Anglika Adama Ellisa.  20-latek występował dotychczas w angielskiej Elite League w zespole Poole Pirates. Brytyjczyk będzie debiutował w polskiej lidze. Co ciekawe, ostrowski klub polecił mu sponsor Taia Woffindena Krzysztof Cierniewski, właściciel firmy Płomyk.  Elis w swoim dorobku posiada srebrny medal Drużynowego Pucharu Świata. Podczas tegorocznego finału w Manchesterze pełnił funkcję rezerwowego w kadrze Wielkiej Brytanii. Na torze się jednak nie pojawił. Oprócz tego jest brązowym medalistą IM Wielkiej Brytanii do lat 21 i zdobywcą tarczy Elite League wraz z Poole Pirates.

Na tym nie koniec. Kolejnym zawodnikiem, który w nowym sezonie założy plastron Ostrovii, będzie Patryk Dolny. 23-latek jest wychowankiem pilskiej Polonii. Ma również doświadczenie ekstraligowe. Wystartował w 50 spotkaniach jako zawodnik Betardu Sparty Wrocław. Zdecydowanie najlepszy był dla niego poprzedni sezon, który spędził w swoim macierzystym klubie. Osiągnął średnią na poziomie 2,170 pkt/bieg i był najlepszym Polakiem w PLŻ2. W zakończonym niespełna dwa miesiące temu sezonie wystartował w dziewięciu meczach. Zmagania w Nice Polskiej Lidze Żużlowej zakończył z niezłą średnią 1,763 pkt/bieg. W swojej karierze był zawodnikiem klubów z Piły, Grudziądza i Wrocławia.

Do zespołu Mariusza Staszewskiego dołączył również Kenneth Hansen. Żużlowiec ten po rocznej przerwie wraca na polskie tory. Kenneth Hansen to brązowy medalista Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów (2006), zwycięzca Złotego Tofeum [80ccm] w 2003 roku, finalista: Mistrzostw Europy Par (2011-5m.), Indywidualnych Mistrzostw Europy (2007 – 14 m.), Indywidualnych Mistrzostw Europy do lat 19 (2006 – 10 m.).  Trzeci zawodnik Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Danii (2007).

 

W polskich ligach reprezentował dotąd kluby z Lublina (2007), Gorzowa (2008), Krosna (2009-11), Daugavpils (2012) i Krakowa (2013-14).

W ostrowskim teamie zobaczymy również Kamila Brzozowskiego. Co ciekawe – po dwóch latach spędzonych w Gdańsku – zawodnik ten wraca do Ostrowa. W Wybrzeżu popularny „Brzózka” szczególnie udany miał sezon 2015, kiedy to w PLŻ 2 miał piątą średnią w lidze. Na swoim torze Brzozowski był rewelacyjny z przeciętną 2,500 pkt. W minionych rozgrywkach Nice PLŻ Brzozowski pojechał w 11 meczach gdańskiej drużyny.

Warto zaznaczyć, że kiedy Brzozowski startował w 2014 roku w Ostrowie, miał bardzo dobrą średnią na swoim domowym torze – 2,107.  Kamil Brzozowski w lutym przyszłego roku skończy 30 lat. Jest więc już doświadczonym żużlowcem, a warto wspomnieć, że karierę żużlową zaczynał w Gorzowie. Później reprezentował barwy GTŻ-u Grudziądz, Wybrzeża Gdańsk, Unibaxu Toruń, ŻKS Ostrovia, a ostatnio ponownie gdańskiego klubu.

Na koniec warto także wspomnieć o Łukaszu Sówce. Ta niespełniona do końca nadzieja polskiego czarnego sportu wraca do walki i jak podkreśla – będzie chciał się odbudować sportowo.

(olo)

Żużel – Kibice żużla poznali pierwsze nazwiska zawodników, z którymi podpisano kontrakty

Przeczytaj również

Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie