PILNE ! Mają cmentarnego wandala !

 Jak się dowiedzieliśmy, ostrowska policja zatrzymała najbardziej prawdopodobnego sprawcę zniszczenia ponad 20. nagrobków na Starym Cmentarzu. To młody ostrowianin, który usiłował tłumaczyć swoje zachowanie osobistymi problemami emocjonalnymi. Ustalenie i zatrzymanie wandala zajęło policjantom niespełna dobę.

15085700_983668478444931_2183162922703885259_n

Jak ustaliła „Gazeta Ostrowska” ostrowska policja od początku dysponowała materiałem porównawczym i informacjami dotyczącymi potencjalnych podejrzanych. Kilku dziwnie zachowujących się młodych osobników zarejestrowały kamery okolicznego monitoringu. Potem wystarczyło już tylko połączyć fakty, wyeliminować osoby nie mające nic wspólnego ze zdarzeniem i wytypować głównego podejrzanego. Po połączeniu tego wszystkiego w jedną całość ustalenie i zatrzymanie nie było  już trudne.

Według naszych informacji, do samego zatrzymania doszło już piątek wieczorem, a więc niespełna dobę po bulwersujących wydarzeniach na Starym Cmentarzu. Podejrzany to Leszek L. , znany już ostrowskiej policji z wcześniejszych konfliktów z prawem. Podczas zatrzymania nie stawiał oporu i nawet nie wydawał się tym specjalnie zaskoczony.  Podczas wstępnego przesłuchania przyznał się uszkodzenia nagrobków, nie potrafił jednak racjonalnie wytłumaczyć swojego postępowania.  Powoływał się jedynie na osobiste kłopoty emocjonalne.  Po złożeniu zeznań został zatrzymany w areszcie do dyspozycji prokuratora. Grozi mu surowa kara.

Więcej na ten temat w środowej Gazecie Ostrowskiej.

Przeczytaj również

Jedna Odpowiedz to "PILNE ! Mają cmentarnego wandala !"

  1. bolo pisze:

    Ponieważ osobnik ten wykazał zainteresowanie kamieniarstwem – należy więc go skierować do pracy w kamieniołomach.

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie