Podatnicy nie zapłacą za błąd miasta

Firma ubezpieczeniowa pokryje zwrot kosztów poniesionych przez mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego w ramach przeprowadzonego audytu energetycznego – informuje Urząd Miejski w Ostrowie Wielkopolski. To znaczący zwrot w sprawie, gdyż wcześniej część radnych nawoływała z powodu potencjalnych dodatkowych kosztów dla budżetu do niepodpisywania ugody z miastem w tej sprawie. 

 fotowoltaika

 

Mieszkańcy, którzy uczestniczyli w projekcie pn. „Wytwarzanie i dystrybucja energii ze źródeł odnawialnych na terenie Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski”, od początku lipca br. po podpisaniu stosownej ugody, mają przez Urząd Miejski zwracane pieniądze, jakie wydali w związku z przeprowadzonym audytem.

Od kilku dni wiadomo, że wypłaty te nie obciążają jednak budżetu miasta, gdyż refundowane są w ramach posiadanej polisy ubezpieczeniowej.

Sprawa jest tym bardziej istotna, że na początku lipca radny Andrzej Kornaszewski wezwał mieszkańców do złożenia pozwu przeciwko miastu i namawiał ich do niepodpisywania ugody związanej ze zwrotem 120 złotych.

– Mam nadzieję, że oficjalna decyzja ubezpieczyciela rozwieje wątpliwości mieszkańców, którzy nie podjęli jeszcze decyzji dotyczącej zawarcia ugody i nie narazi ich na ponoszenie dodatkowych kosztów postępowania sądowego. Jednocześnie przypominam, że po podpisaniu ugody mieszkaniec niezwłocznie otrzymuje należność na wskazane przez niego konto lub w gotówce. Do tej pory ponad 300 osób skorzystało z tej możliwości – informuje prezydent Beata Klimek. (jw)

Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie