Podsumowanie roku 2016 w gminie Odolanów

Rok 2016 obfitował w gminie Odolanów w inwestycje drogowe. Łącznie przeznaczono na te zadania blisko 2,5 miliona złotych. Gmina żyła również wydarzeniami kulturalnymi. Niesłabnącą popularnością cieszyły się XXIV Dni Odolanowa.

2

Spośród inwestycji na drogach gminnych w 2016 roku do największych przedsięwzięć należały przebudowa ulic Piszczygłowy i Parkowej w Odolanowie. Pochłonęły one łącznie blisko 550 tysięcy złotych. Przebudowano również inne drogi gminne –  ulice Floriana i Wąską w Świecy II, ulicę Nową w Raczycach oraz odcinki Huta-Harych i Garki – Bałamącek. Wartość robót na drogach gminnych w 2016 roku wyniosła 2.011.162 złote. To nie wszystko, ponieważ gmina dofinansowała prace prowadzone na przebiegających przez jej teren drogach powiatowych. I tak ze środków budżetu gminy dołożono w sumie 370 tysięcy złotych do przebudowy drogi w Uciechowie oraz odcinków  Gorzyce Małe-Kaczory i  Wierzbno-Nabyszyce.

Nowe boisko  i zmodernizowana sala

Jedną z najbardziej znaczących zeszłorocznych inwestycji na terenie gminy była budowa boiska wielofunkcyjnego w Garkach za 400 tysięcy złotych. Obiekt ma nawierzchnię poliuretanową przystosowaną do gry w piłkę ręczną, siatkówkę, koszykówkę oraz tenisa ziemnego. Uzupełnienie boiska stanowią utwardzenia z kostki brukowej oraz obiekty małej architektury. Dodatkowo przy liniach za bramkami wybudowano wolnostojące piłkochwyty wysokości 6 m. Bardzo ważną dla lokalnej społeczności inwestycją była modernizacja sali osiedlowej na Górce w Odolanowie. Na ten cel przeznaczono blisko 200 tysięcy złotych.  W ciągu kilku tygodni sala przeszła generalną metamorfozę. Wymienione zostały instalacje – elektryczna, wodno-kanalizacyjna oraz wodna. W sali głównej  zamontowano sufit podwieszany wraz z oświetleniem. W toaletach położono płytki i zamontowano nowe urządzenia sanitarne. Odnowione zostały także: korytarz, szatnia, kuchnia, chłodnia i magazyn gospodarczy. Z innych zadań warto wymienić remont pokrycia dachowego na budynku dworca kolejowego oraz budowę placów zabaw w Świecy I i Nabyszycach. W sumie na Fundusz Sołecki przekazano w ubiegłym roku ponad 327 tysięcy złotych. Został on wykorzystany na remonty dróg oraz remonty, modernizacje i doposażanie sal wiejskich.

Arena pełna kibiców

Wśród ważnych wydarzeń kulturalnych gminy Odolanów był Festyn Rodzinny pod nazwą  „Pokoleniowo na sportowo”. Na uczestników czekało wiele najróżniejszych atrakcji. Przygotowano wiele stoisk promocyjno-informacyjnych, które cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci, jak i dorosłych. W organizację włączyły się m.in. Nadleśnictwo Antonin, Komenda Powiatowa Policji, Stowarzyszenie Aglomeracja Kalisko-Ostrowska, Miejsko – Gminne Centrum Pomocy „Wiara – Nadzieja – Miłość”, Eurocentrum Innowacji i Przedsiębiorczości w Ostrowie oraz OSP Odolanów. Nie byłoby Festynu Rodzinnego bez szerokiej oferty gastronomicznej która, jak wszystko tego dnia była bezpłatna. Bardzo dużą popularnością cieszyła się zorganizowana w czerwcu i lipcu Arena Kibica, w ramach której kibice obejrzeli wspólnie sześć bardzo emocjonujących meczów EURO 2016 (pięć  rozegranych przez reprezentację Polski oraz finał). Utworzenie Areny zaproponowali szefowie odolanowskiej firmy Wiązary Burkietowicz wspólnie z Urzędem Gminy i Miasta. Mecze na Wesołym Podwórku obejrzało w sumie kilka tysięcy osób i nawet deszczowa pogoda nie przeszkadzała prawdziwym fanom w dopingowaniu piłkarzy. Każdemu wydarzeniu towarzyszyły atrakcje dodatkowe, jak malowanie twarzy, zajęcia sportowe i plastyczne, zajęcia fitness, upominki dla najmłodszych. Nie sposób nie wspomnieć o ogromnym walorze integracyjnym imprezy.

Więcej w papierowym wydaniu GO

 

Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie