Podwójny jubileusz szkoły w Lewkowie

Podwójny jubileusz 65-lecia istnienia i 15-lecia nadania szkole imienia Wojciecha Lipskiego obchodziła Szkoła Podstawowa w Lewkowie. To jedna z największych szkół w gminie Ostrów Wielkopolski, która dzięki wieloletnim staraniom dyrekcji i władz gminy jest nowoczesna i bardzo dobrze wyposażona.

 

AAA_9590

 Rok 2018 jest dla placówki w Lewkowie podwójnie jubileuszowy. W tym roku szkoła świętuje 65-lecia działalności w obecnym budynku, a także 15-lecie nadania szkole imienia Wojciecha Lipskiego.

Szkoła w Lewkowie wywodzi bowiem swoją tradycję od roku 1838. Już wtedy przy drodze do Kołątajewa i Czekanowa mieściła się szkoła z dwoma salami lekcyjnymi.

 Obiekt, w którym dziś znajduje się szkoła, oddano do użytku w 1953 roku. Jak na tamte czasy, budynek był dość komfortowy. W parterowych skrzydłach znajdowało się 6 sal lekcyjnych, zastępcza sala gimnastyczna, natryski, szatnie, kuchnia, jadalnia, pokój nauczycielski, czy nawet świetlica i harcówka. Z tych udogodnień korzystało wówczas ok. 130. Uczniów tworzących 7 klas.

Liczba uczniów stopniowo rosła, więc aby nadążyć z potrzebami stopniowo przeznaczano na sale lekcyjne kolejne pomieszczenia. W ten sposób, szkoła zyskała kolejnych 7 klas.

 Pod koniec lat 90. ubiegłego wieku rozpoczęła się rozbudowa placówki. Budynek powiększono o kolejne 6 klas, gabinet dyrektora, bibliotekę, kuchnię i stołówkę.

W 2009 roku oddano do użytku długo oczekiwana salę gimnastyczną.

 Podwójny jubileusz świętowano więc w szkole w Lewkowie bardzo uroczyście. Historię i dorobek szkoły licznie zaproszeni goście poznali z ciekawej prezentacji multimedialnej.

AAA_9593 AAA_9569Bardzo efektownie wypadło także inscenizowane przedstawienie Lewkowa z czasów patrona szkoły, Wojciecha Lipskiego. Uczniowie w strojach stylizowanych na ubiór z połowy XIX stulecia, odegrali kilka scenek rodzajowych opartych na życiu  i działalności patrona szkoły.  (jw)

 

 

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie