Pokazali, co zbierają

Dzień Pasjonatów to już tradycja Szkoły Podstawowej nr 9 im. Jana Pawła II. W tym roku już po raz szósty zorganizowano święto pasji  i zainteresowań uczniów.

 edf

Ten dzień sprzyja poznaniu dziedzin, które są ciekawe dla dzieci. W „Dziewiątce” sale lekcyjne zamieniły się w sale wystawowe, w których kolekcje zostały rozmieszczone tematycznie. Uroczystego otwarcia VI Dnia Pasjonatów i przecięcia wstęgi dokonała dyrektor SP9 Justyna Uciechowska wraz z zaproszonymi gośćmi. Kolekcje znaczków, a także kart z piłkarzami, atrybutów żużlowych oraz medali sportowych, zbiory magnesów, pluszaków czy figurek zwierząt i klocków lego to zaledwie kilka przykładów stoisk, podziwianych przez wszystkich podopiecznych szkoły. Wśród sześćdziesięciu siedmiu stoisk można było znaleźć również efekty fascynacji podróżami, wędkarstwem, łamigłówkami, lalkami czy serią My Little Pony. Goście specjalni z Zespołu Szkół Technicznych: Jakub Jamroziński i Nikodem Palibuda zaprezentowali ,,Model dydaktyczny windy”. Po zwiedzeniu ekspozycji każdy miał możliwość oddania głosu na najciekawsze jego zdaniem stoisko. Przed szkołą można było podziwiać niecodzienną wystawę motocykli z klubu działającego przy Parafii Miłosierdzia Bożego. Ponadto uczniowie mieli okazję wysłuchać krótkich prelekcji dotyczących różnych zainteresowań. Leśnik – edukator Bartosz Wójkiewicz z Nadleśnictwa Taczanów – opowiadał o działaniach edukacyjnych mających wpływ na ograniczenie negatywnych, często dokonywanych nieświadomie, oddziaływań ludzi na środowisko przyrodnicze, natomiast zespół strażaków z OSP w Radłowie ,,zaraził” zarówno chłopców, jak i dziewczynki, swoją pasją – bezinteresownym niesieniem pomocy ludziom w potrzebie.          Wśród zaproszonych prelegentów Szóstego Dnia Pasjonatów była Jolanta Marszał, instruktorka, choreograf, pasjonatka tańca z Dziecięco – Młodzieżowym Zespołem Tańca Ludowego ,,Swojacy”, działającym przy Stowarzyszeniu Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa oraz przy Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Raszkowie. O swoich pasjach plastycznych, muzycznych i krajach, z których pochodzą, opowiadali także studenci z Węgier – Debóra Detrik i Viktória Nemes oraz Mert Keske                 z Turcji. Prelegenci studiują na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Kaliszu na Wydziale Artystyczno – Pedagogicznym. Małgorzata Porczyńska i Kamil Kaliński z ZST – laureaci II edycji Techno-Granty i zdobywcy tytułu VICE TECHNO- MASTER – twórcy ,,Domowego centrum obróbki tworzyw sztucznych” zaprezentowali druk 3D i obróbkę tworzyw sztucznych oraz świat przecinany laserowymi płaszczyznami i tunelami. Szósta edycja Dnia Pasjonatów była kolejną okazją, aby dowiedzieć się czegoś więcej o otaczającym nas świecie i zarazić pasją do życia.

 

 

 

 

Przeczytaj również

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie