Pokoleniowe bieganie w Wysocku Wielkim. GALERIA 90 zdjęć

Niemal 200 biegaczy w różnym wieku wzięło udział w 33. Biegu Olimpijskim połączonym z 23. Biegiem o Memoriał Józefa Russka. Terenowy Klub Olimpijczyka w Wysocku Wielkim przygotował kolejną udaną imprezę sportową, podczas której na sportowo bawiło się kilka pokoleń biegaczy.

 

DSC_9673

Każdy uczestnik biegu otrzymał dyplom od komisji z udziałem m. innymi wójta Piotra Kuroszczyka i byłego znanego biegacza Sławomira Majusiaka

 

Skład uczestników najlepiej świadczył, że bieganie to sport dla wszystkich, w każdym wieku. Wiedzą o tym doskonale organizatorzy z Terenowego Klubu Olimpijczyka, którzy przygotowali trasy dla uczestników w każdym wieku. Dla przedszkolaków zabezpieczono specjalną trasę na boisku treningowym. Do biegu głównego stanęli zarówno uczniowie szkół podstawowych, jak dorośli oraz seniorzy. Ci, którzy nie czuli się na siłach w bieganiu, mogli pokonać trasę w stylu nordic walking – czyli z popularnymi „kijkami”. Każdy, kto ukończył bieg, odebrał stosowny dyplom, a najlepsi nagrody. Podobnie, jak każdy biegający maluch, bo każdy mały biegacz został specjalnie nagrodzony – co obserwował spory tłum „pękających” z dumy rodziców.

 W biegu głównym najlepszym biegaczem okazał się Aleksander Kajurow, przed Damianem Drozdowskim i Markiem Jankowskim. Wśród pań trasę najszybciej pokonała Olga Kazimirowska, która bezpośrednio wyprzedziła Karolinę Żurkowską i Aleksandrę Hadryś.

Specjalnie wyróżniono najstarszych uczestników biegu, którymi byli Maria Płóciennik i Leon Wawrzyniak – oboje rocznik 1946.

Impreza została sfinansowana ze środków Gminy Ostrów Wielkopolski oraz Gminnego Funduszu Dobrego Sąsiedztwa. (jw)

 

DSC_9766

 

Najwięcej emocji wywołał bieg przedszkolaków

 

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie