Pokoleniowe bieganie w Wysocku Wielkim – GALERIA FOTO

Kilkuset uczestników wzięło w minioną niedzielę udział w 31. Biegu Olimpijskim, zorganizowanym przez Terenowy Klub Olimpijczyka imienia Mariana Matysiaka w Wysocku Wielkim oraz Gminę Ostrów Wielkopolski.

 

 Biegi_1

To znakomita, impreza sportowa, gromadząca miłośników biegania w różnym wieku. Patronem biegu jest Józef Russek – polski lekkoatleta, długodystansowiec, zawodnik Ostrovii i działacz sportowy, mistrz Polski w maratonie.

 Najmłodsza uczestniczka biegu przedszkolaków (oczywiście wraz z mamą) liczyła sobie dwa i pół roku, a najstarsi biegacze już dość dawno przekroczyli 60. rok życia. Ciekawostką był również udział trzech pokoleń rodziny Olejniczaków: dziadka, ojca i wnuka.

 Mimo pochmurnej pogody frekwencja dopisała. W biegu głównym na dystansie 3,5 km, w którym sygnał do startu dał wójt gminy Piotr Kuroszczyk razem ze znakomitym sportowcem, byłym olimpijczykiem Zenonem Licznerskim, wzięło udział około 150 osób. Tym razem kolejność na mecie nie miała większego znaczenia, gdyż nagrodzeni zostali wszyscy, którzy ukończyli bieg.

 Szczególne emocje wywołał jednak Bieg Przedszkolaków, w którym startowało kilkudziesięciu maluchów z gminnych placówek. Emocje, zacięta rywalizacja, a przede wszystkim dobra zabawa towarzyszyły tej konkurencji od startu do mety i jeszcze długo po zakończeniu biegu.  

 Podczas zawodów rozegrano także zmagania w chodzie z kijkami, czyli popularny nordic walking oraz bieg VIP-ów.

Na zakończenie imprezy wśród wszystkich uczestników biegu głównego rozlosowano nagrody, które wójt gminy Piotr Kuroszczyk wręczał wraz z Henrykiem Kwietniem, wiceprzewodniczącym rady gminy. (jw)

 

Przeczytaj również

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie