Policjanci na matach

Ostrowscy policjanci ponownie udowodnili, że są dobrzy na matach. Na II Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w MMA w Toruniu reprezentujący ostrowską komendę st. sierż. Bartosz Pietrzak zajął 3. miejsce. Tuż za podium znalazł się drugi z naszych policjantów, debiutujący w tej rangi imprezie – sierż. szt. Michał Torz.

 

polija mma 1

Przypomnijmy, że st. sierż. Bartosz Pietrzak w minionym roku debiutował w tych zawodach. Wówczas otarł się o podium zajmując czwartą lokatę. Jednak już po zawodach zapowiadał, że następny start będzie jeszcze lepszy. Pietrzak słowa dotrzymał. W Toruniu w dniach 11-12 października odbyły się II Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w MMA. Reprezentujący Komendę Powiatową Policji w Ostrowie Wielkopolskim st. sierż. Bartosz Pietrzak zajął trzecie miejsce. Tym razem otarł się o finał, przegrywając walkę w kategorii open w 2. rundzie z późniejszym zwycięzcą turnieju. Jednak łatwo skóry nie sprzedał, tym bardziej że walczył z zawodnikiem mającym za sobą występy w KSW.

Bartosz Pietrzak w policji służy od 7 lat. Bardzo lubi sport, który uprawia od wielu lat. Ze sztukami walki jednak przygodę rozpoczął dopiero w wieku 14 lat. Najpierw trenował judo, a następnie boks. 3 lata temu połączył te style, rozpoczynając treningi mieszanych sztuk walki – MMA.

Z kolei debiut w imprezie tej rangi ma za sobą także drugi z ostrowskich policjantów – sierż. szt. Michał Torz, walczący w kategorii do 87 kg. Mimo że nie stanął na podium, zaprezentował się z dobrej strony. Jego zdaniem, zdobyte na tych zawodach doświadczenie będzie procentować w kolejnych walkach turniejowych. Michał Toż również od 7 lat służy w policji. Sztuki walki trenuje od 13 lat, a jego koronnym stylem jest modern ju jitsu.

Co ciekawe, naszych policjantów zagrzewał i dopingował do walki mjr. Arkadiusz Kups, były komandos legendarnej 56. Kompanii Specjalnej, znany z programu telewizyjnego „Selekcja”.

Ostrowscy policjanci, którzy na co dzień służą w ogniwie patrolowo-interwencyjnym, zgodnie podkreślają, że mają ciężkie treningi, ale dają im one dużo satysfakcji. Z występu na mistrzostwach są zadowoleni, chociaż Bartosz czuje lekki niedosyt. Obaj zapowiadają jeszcze lepsze występy za rok.

(olo)

Przeczytaj również

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie