Pomagają ratować innych

O specjalistyczną deskę ortopedyczną wzbogaciła się jednostka OSP Wysocko Małe w Gminie Przygodzice. To ważne i potrzebne wyposażenie podczas wszelkiego rodzaju akcji ratowniczych.

 strazacy ratowanie

Specjalistyczna deska ratownicza trafiła do strażaków – ochotników z Wysocka Małego dzięki firmie ICE MAT CHŁODNICTWO z Ostrowa Wielkopolskiego, która sfinansowała zakup deski wraz z osprzętem.

– To niezwykle ważne i potrzebne wyposażenie podczas wszelkiego rodzaju akcji ratowniczych – podkreślają strażacy.

– Skuteczność naszych działań w dużej mierze uzależniona jest od sprzętu, jakim dysponujemy, dlatego dziękuję naszemu sponsorowi za tak wspaniały gest – podkreśla Maciej Wojtasiak.

 Warto wspomnieć, że jednostka OSP w Wysocku Małym istnieje już od ponad 110 lat. Przez wiele lat była jednak bierna w swoich działaniach.

– Wszystko zmieniło się prawie dwa lata temu, kiedy otrzymaliśmy nowy samochód pożarniczy. W nasze szeregi wstąpiło wielu młodych strażaków ochotników. Bierzemy czynny udział w akcjach pożarniczych. Efektywnie kompletujemy niezbędny nowoczesny sprzęt pożarniczy. Kupiliśmy m.in.: piłę spalinową, torbę medyczną, specjalne kombinezony do usuwania gniazd np.: szerszeni, inwestujemy w sprzęt osobisty naszych strażaków. Każdy z nas swój ekwiwalent przekazuje na zakup sprzętu dla naszej OSP – podkreśla Maciej Wojtasiak. (jw)

Foto: Podziękowania strażaków dla sponsora. Od lewej:  Zbigniew Matysik z firmy Ice Mat i Maciej Wojtasiak z OSP Wysocko Małe. Fot.: Archiwum OSP  Wysocko Małe

 

 

Przeczytaj również

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie