Pomidorowe świętowanie. GALERIA

Mieszkańcy Kołątajewa bawili się w minioną niedzielę na Święcie Pomidora. Furorę zrobił kabaret „Malina” wciągając do zabawy uczestników festynu, w tym również wójta Piotra Kuroszczyka.

 

DSC_8756

 

Święto Pomidora to nie tylko impreza nie tylko promująca lokalną markę pomidorów, ale także okazją do dobrej zabawy. Na zmodernizowanym niedawno placu przy świetlicy wiejskiej zaprezentowały się najpierw dzieci z przedszkola w Lewkowie i Czekanowie.

O dobry nastrój zadbał także animator podczas humorystycznych konkursów sprawnościowych. Uczestnicy mogli liczyć na nagrody ufundowane przez gminą komisje rozwiązywania problemów alkoholowych oraz Powiat Ostrowski.

W Kołątajewie wystąpił również zespół „Swojacy”, który w barwnych strojach krakowskich odtańczył… oczywiście krakowiaka.

 Prawdziwą furorę zrobił jednak kabaret „Malina”, który rozbawił publiczność wciągając uczestników festynu do wspólnej zabawy. Nie obyło się bez zaangażowania wójta Piotra Kuroszczyka, który z humorem przyjął kabaretowe wyzwanie.

 Niedzielny piknik był okazją do degustacji wielu potraw przygotowanych z miejscowych pomidorów. Na gości czekały smakowite sałatki, „koreczki” deserowe, pasty ze świeżymi i marynowanymi pomidorami oraz oczywiście klasyczna zupa pomidorowa.  

Na miejscu można było skorzystać z porad żywieniowych Centrum Dietetycznego Naturahouse.

Imprezę przygotowała miejscowa Rada Sołecka z sołtys Haliną Mikołajczyk, Koło Gospodyń Wiejskich i członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej. Święto Pomidora wsparła również Gmina Ostrów Wielkopolski i Fundusz Grantowy Dobrego Sąsiedztwa. (jw)

POMIDOR  4

 

 

 

 

 

 

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie