Ponownie w Ostrowie zagra Teatr Polska

Miłośnicy teatru już mogą rezerwować sobie terminy. Po raz drugi w Ostrowie zobaczymy wyśmienite spektakle, grane w ramach programu Teatr Polska. W sumie od września do listopada na deskach Ostrowskiego Centrum Kultury zostanie zagranych sześć przedstawień. Jako pierwsze – ,,Żniwa” Polskiego Teatru Tańca. 

teatr_polska

„Żniwa” w reż. Igora Gorzkowskiego są tegoroczną premierą Polskiego Teatru Tańca. Twórcy, czerpiąc z rodzimej tradycji i kultury, zapraszają do świata ludzkich namiętności. Obrazy zasiewów i zbiorów plonów stanowią klamrę spektaklu wypełnionego studium pożądanych i niepożądanych afektów. Podstawa literacka przedstawienia, wywiedziona z dramatu Wyspiańskiego „Powrót Odysa”, tworzy ramę narracji, wokół której rozgrywają się sceniczne wydarzenia. Premiera ,,Żniw” odbyła się w styczniu. Spektakl adresowany jest do widzów dorosłych. W OCK zobaczymy go 7 września o godz. 19.

W ramach ministerialnego programu Teatr Polska do Ostrowa przyjadą jeszcze inne teatry, a na ich przedstawienia bilety będą kosztować raptem 10 i 15 zł. W sumie od 7 września do 29 listopada zostanie zagranych sześć przedstawień. 9 października zaplanowano spektakl dla dzieci ,,Prosta historia” Wrocławskiego Teatru Lalek, 25 października przedstawienie ,,Bedzie pani zadowolona” Teatru Nowego z Poznania w reż. Agaty Dudy-Gracz, 7 listopada przyjedzie do nas Teatr Wierszalin ze spektaklem ,,Dziady – noc pierwsza” w reż. Piotra Tomaszuka, a 29 listopada kielecki Teatr im. S. Żeromskiego z przedstawieniem ,,Wojna nie ma w sobie nic z kobiety” w reż. Elżbiety Depty.

teatr_polska2

Przeczytaj również

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie