Powiat dba o swoje

Powiat ostrowski dba o swoje drogi wykorzystywane przez wykonawcę budowy II odcinka obwodnicy Ostrowa Wielkopolskiego. W podpisanym dziś porozumieniu główny wykonawca  – firma Mota– zobowiązał się do przywrócenia kilku dróg używanych do transportu ciężkiego sprzętu i materiałów budowlanych do stanu sprzed inwestycji.

 

Obwodnica@

W podpisanym dziś porozumieniu główny wykonawca, firma Mota , zobowiązał się do przywrócenia kilku dróg używanych do transportu ciężkiego sprzętu i materiałów budowlanych do stanu sprzed inwestycji. Porozumienie dotyczy odcinka drogi w Czekanowie od przejazdu kolejowego do drogi krajowej nr 25 oraz odcinka od Boguchwałowa, przez Chynową aż do drogi S 11.

Starosta ostrowski Paweł Rajski nie krył we wtorek zadowolenia z wynegocjowanego porozumienia.

– Jeśli to wszystko co wynegocjowaliśmy zostanie wykonane, to można powiedzieć, że siedmiokilometrowy odcinek drogi Boguchwałów , poprzez Chynową do drogi S 11 zostanie wykonany wspólny siłami. Nasz udział jest na poziomie 1/3 kosztów, resztę pokrywa wykonawca.

Prace przy budowie II odcinka obwodnicy Ostrowa Wielkopolskiego są już poważnie zawansowane. Obecnie trwają roboty ziemne na ruchliwym odcinku drogi nr 25 z Ostrowa do Kalisza, który już na początku marca przyszłego roku stanie się drogą dwupasmową. Jak zapewnił dziś przedstawiciel głównego wykonawcy, w tym miesiącu powinna zostać zatwierdzona zasadnicza część planów i rozpoczną się prace wykonawcze również na pozostałym odcinku przyszłej obwodnicy.

Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie