Powiatowe mistrzostwa

Na stadionie KS Stal w Ostrowie Wlkp., w miniony piątek, odbyły się Mistrzostwa Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w Lekkiej Atletyce. W imprezie wzięło udział ponad 400 dziewcząt i chłopców z miasta i powiatu ostrowskiego.

Licealiada_Kompres

Przy niezbyt sprzyjających warunkach atmosferycznych rozegrano 25 konkurencji lekkoatletycznych. W klasyfikacji zespołowej dziewcząt doszło do nieprawdopodobnej sytuacji – dwa zespoły: I Liceum Ogólnokształcące i III Liceum Ogólnokształcące uzyskały po 135 p. Zgodnie z regulaminem SZS, o kolejności zespołów decyduje wtedy większa ilość zwycięstw w poszczególnych konkurencjach. Ale i tak okazała się równa… Wzięto więc pod uwagę „drugie” miejsca – i tutaj był remis… Okazało się, iż we wszystkich dwunastu punktowanych miejscach – do czwartego włącznie – był idealny remis!!! W tej sytuacji organizatorzy nie mieli innego wyjścia niż przyznać ex aequo – dwa „pierwsze” miejsca. Myślę, iż to sprawiedliwe rozstrzygnięcie. Na trzecim miejscu uplasowały się dziewczęta z ZSP CKU w Przygodzicach – 96 p.

 

Szerzej w dzisiejszej Gazecie Ostrowskiej

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie