Prezydent i poseł na celowniku prezesa

Krzysztof Stagraczyński walczy przed sądem o swoje dobre imię. Były prezes Ostrowskiego Zakładu Ciepłowniczego wytoczył Beacie Klimek sprawę o zniesławienie. Jak się dowiedzieliśmy, z jego inicjatywy do Kancelarii Sejmu RP wpłynął wniosek o zniesienia immunitetu wobec ostrowskiego posła Andrzeja Dery. Obie sprawy dotyczą zgłaszanych podczas gorącej kampanii wyborczej przez obu polików zarzutów rzekomej niegospodarności prezesa OZC.

 

ozc stagraczynski

O sytuacji w spółce Ostrowski Zakład Ciepłowniczy stało się głośno pod koniec kampanii wyborczej. Po ostatniej sesji Rady Miejskiej dwa niezależne wnioski o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w OZC złożyło do prokuratury dwoje kandydatów na prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego. Beata Klimek  – wówczas radna i Andrzej Dera  – wtedy i obecnie poseł RP, podejrzewali narażenie spółki na straty poprzez kupno miału bez przetargu i po zawyżonych cenach.

 

Prezes kontra prezydent miasta

Temat powrócił ze zdwojoną siłą podczas kampanii wyborczej. Doszło do tego, że prezes OZC Krzysztof Stagraczyński, który również był kandydatem na radnego sejmiku wojewódzkiego, poczuł się urażony pewnymi użytymi przeciwko niemu sformułowaniami zawartymi w gazetce wyborczej „Głos Beaty Klimek” i postanowił skorzystać z trybu wyborczego postępowania.

Sąd Okręgowy w Kaliszu nie rozpatrywał merytorycznie wszystkich zarzutów. Zwrócił za to uwagę, że gdyby nawet zapadło rozstrzygnięcie w pierwszej instancji, to w przypadku wniesienia apelacji Krzysztof Stagraczyński nie będzie już kandydatem, tracąc tytuł do trybu wyborczego. W takiej sytuacji, stronom została zaproponowana ugoda, na którą  strony postępowania przystały. Szczegóły ugody nie zostały upublicznione.

To kończyło postępowanie w trybie wyborczym w tej sprawie, ale Stagraczyński zapowiedział, że zastanowi się nad wniesieniem powództwa cywilnego wobec B. Klimek.

Tak też się stało, bo do Sądu Okręgowego w Kaliszu wpłynęło po wyborach powództwo byłego prezesa wobec prezydent miasta o naruszenie dóbr osobistych. Beata Klimek nie stawiła się na pierwszej rozprawie z powodów proceduralnych, gdyż nie została prawidłowo o nim powiadomiona. Chodziło o błędny adres korespondencji. Termin kolejnej rozprawy sąd wyznaczył na 21 maja br.

 

Prokuratura i CBA badały OZC

W trakcie kampanii wyborczej o sprawie została zawiadomiona Prokuratura Okręgowa i Centralne Biuro Antykorupcyjne. Prokuratura do dziś bada sprawę. Zabezpieczyła już dokumentację, ale – póki co – nie przesłuchała jeszcze głównych świadków m.in. byłego prezesa K. Stagraczyńskiego. CBA badało sprawę – jednak do dziś nie są znane wyniki tego badania.

 

Poseł na celowniku prezesa

Jeszcze w czasie kampanii wyborczej Stagraczyński zapowiadał, że rozważy wystąpienie z powództwem cywilnym wobec Romana Cegielnego oraz posła Andrzeja Dery.

Wygląda na to, że Krzysztof Stagraczyński konsekwentnie realizuje swoje plany. Jak się dowiedzieliśmy z jego inicjatywy do Kancelarii Sejmu RP wpłynął wniosek o zniesienia immunitetu wobec ostrowskiego posła Andrzeja Dery. Według naszych nieoficjalnych informacji, może chodzić  nie tylko o wypowiedzi Dery podczas sesji, ale także o treść oświadczenia wystosowanego po zajęciu stanowiska wobec zarzutów przez byłego prezesa OZC.

Więcej w środowej Gazecie Ostrowskiej

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie