Prosta droga do hali ?

Jest już „mapa drogowa” rozbudowy hali widowiskowo – sportowej przy ulicy Kusocińskiego. Prezydent Beata Klimek chce, żeby inwestycję prowadziła spółka miejska Centrum Rozwoju Komunalnego. Koszt – niemal 14 milionów złotych – pokryje miasto z budżetu. Aby tak się jednak stało musi zostać spełnionych kilka warunków, z których pierwszym jest zgoda Rady Miejskiej. A tu zdania na temat hali są mocno podzielone.

BK

Prezydent Beata Klimek ogłosiła dziś na konferencji prasowej, że miasto wystosowało już do spółki BM Slam Stal Ostrów ofertę wykupu hali przy ul. Kusocińskiego. Obiekt ma kosztować  ok. 3,3 mln zł, ale jego dokładną wartość ocenia specjalnie powołani do tego biegli.

Aby miasto odkupiło halę, spółka musi spełnić kilka istotnych warunków: hala musi mieć czysta hipotekę, spółka musi uregulować swoje rozliczenia z klubem sportowym „Stal” oraz uregulowane muszą zostać kwestie własnościowe gruntów.

„Chwila prawdy” następ jednak 26 czerwca, kiedy to radni Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego będą musieli podjąć decyzję w sprawie hali. Dotyczyć one będą dwóch uchwał. W pierwszej chodzi o zezwolenie na udzielenie przez miasto poręczenia majątkowego do emisji obligacji przez spółke CRK (wg. Naszych informacji chodzi o poręczenie w wysokości 24 mln zł, choć koszt hali szacuje się  na około 14 mln). Druga uchwała to poprawka do wieloletniej prognozy finansowej miasta, w której zapisany będzie wykup wspomnianych obligacji przez miasto. Wykup ma się rozpocząć w 2019 i być rozłożony na kilka lat, a roczna kwota wykupu papierów wartościowych nie ma przekroczyć 2 mln zł. (jw)

WIĘCEJ W ŚRODOWEJ GAZECIE OSTROWSKIEJ

hala bmslam-1

Hala przy Kusocińskiego ma być rozbudowywana wg. projektu zaproponowanego przez BM Slam, który ma już pozwolenie na budowę

Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie