Przed nami ferie pełne atrakcji

Za pasem ferie zimowe, które potrwają w tym roku od 12 do 25 lutego. Ostrowskie placówki oświatowe i kulturalne przygotowały dla dzieci i młodzieży wiele ciekawych propozycji. Na uczniów czekać będzie bardzo szeroki wybór zajęć, od typowo sportowych i rekreacyjnych, po warsztaty, rajdy i wycieczki.
ferie3

Zgodnie z kalendarzem roku szkolnego uczniowie z terenu Wielkopolski rozpoczną zimową przerwę w zajęciach wspólnie z ich rówieśnikami z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego i świętokrzyskiego. Oferta zajęć w okresie tegorocznych ferii w Ostrowie jest bardzo atrakcyjna i różnorodna. Swoje oferty spędzenia wolnego czasu dla dzieci i młodzieży przygotowały zarówno szkoły, jak i Ostrowski Szkolny Związek Sportowy oraz działające na terenie naszego miasta organizacje.
Sprawdziliśmy, co przygotowano dla dzieci i młodzieży spędzającej najbliższe dwa tygodnie w domu. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Poniżej prezentujemy tylko część tego, co będzie się działo przez dwa wolne od nauki tygodnie.

Aktywny wypoczynek

Szkoła Podstawowa nr 1 przy ulicy Partyzanckiej w pierwszym tygodniu organizuje m.in. warsztaty dla wolontariuszy ,,Lubię pomagać’’, warsztaty przyrodnicze, zajęcia komputerowe i plastyczno-techniczne ,,Papierowe fantazje’’. W drugiej połowie ferii będą natomiast gry planszowe i zajęcia teatralne. Chętni będą mogli zająć się rozwiązywaniem łamigłówek i innych zagadek podczas ,,Matematyki na wesoło’’.  ,,Jedynka’’ jest placówką o
charakterze sportowym, więc oferta w tej dziedzinie będzie wyjątkowo szeroka. Tego typu zajęcia zaplanowano każdego dnia.

Szkoła Podstawowa nr 2 przy ulicy Wrocławskiej proponuje uczniom lubiącym aktywność fizyczną aerobik, fitness i zajęcia ruchowo-taneczne. Będą też odbywać się spotkania kulinarne i seanse filmowe oraz warsztaty ,,Z historią za pan brat’’. Ciekawą ofertą jest lekcja pod nazwą ,,Ekonomia w moim życiu”. 12 i 20 lutego w ,,Dwójce’’ zorganizowana zostanie ,,Noc w szkole dla wszystkich chętnych uczniów. Różnego rodzaju atrakcje potrwają wtedy aż do północy. Na 15 lutego zaplanowano zabawę pod nazwą walentynkowy tor przeszkód. Drugi tydzień wypełnią warsztaty z bajkoterapii, zajęcia komputerowe, polonistyczne i techniczne oraz lekcja ,,fizyki i chemii w kuchni’’.

Z wizytą w Chacie Regionalnej

W Szkole Podstawowej nr 6 przy ulicy Staroprzygodzkiej od 12 do 16 lutego w godzinach 8.00-16.00 odbywać się będą półkolonie prowadzone przez nauczycieli. Dodatkowo 13 i 15 lutego placówka zaprasza na zajęcia plastyczne i artystyczne. W drugim tygodniu zorganizowana zostanie Przedszkoliada, a 21 lutego rozegrany zostanie Turniej Piłki Nożnej dla uczniów klas IV w ramach akcji ,,Zima’’ organizowany wspólnie z Ostrowskim Szkolnym Związkiem Sportowym. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 przy ulicy Bema będą mogli wziąć udział w wycieczce do Chaty Regionalnej w Przygodzicach oraz w zwiedzaniu Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Przygotowano również warsztaty pod nazwą ,,Formy komunikatów dziennikarskich”, wystawę budowli wykonanych z klocków lego, zajęcia plastyczne ,,Bąbelkowe bajeczki’’, zabawy z kodowaniem i zajęcia artystyczne. Drugi tydzień wypełnią półkolonie, w programie których znajdą się między innymi wycieczki i zajęcia w sali sportowej.

Więcej w papierowym wydaniu ,,Gazety Ostrowskiej”

Przeczytaj również

Ferie pełne atrakcji
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie