Przestrzeń dla sztuki

Prywatna Galeria 33 powiększa obszar swojej działalności. I to dosłownie. Wystawą prac Jana Jarosińskiego zostało otwarte dodatkowe pomieszczenie galeryjne.

27_galeria 

W dotychczasowej siedzibie Galerii 33 przy ul. Wiosny Ludów prezentowane są obecnie dwie wystawy – ,,Powidoki” realizowane przez dwóch artystów: Andrzeja Batora Maksymiliana Aleksandra Majewskiego. W miniony piątek, 30 czerwca, została otwarta kolejna wystawa, prezentująca malarstwo Jana Jarosińskiego. Artysta ten mieszka obecnie w Kanadzie. – Spotykamy tu (w jego malarstwie – przyp. hol) wielorakie projekcje i postacie ze świata realnego, wizje kosmologiczne, a także stworzenia z prehistorii i biologii. No i barwy. Nasycone, intensywne, pełne witalności. Kompozycje Jana Jarosińskiego, obok nadrealistycznego obrazowania, cechuje barwna ornamentyka i dekoracyjność – można przeczytać o jego twórczości w katalogu, towarzyszącym ostrowskiej wystawie.

Na wystawie pokazano kilkanaście prac twórcy. Ekspozycja otwarła nowe pomieszczenie Galerii 33, prowadzonej przez Stowarzyszenie i artystę plastyka Krzysztofa Ryfę. Galeria mieści się także przy ul. Wiosny Ludów, ale na parterze budynku. Jest czynna w godzinach otwarcia galerii. – To nowe miejsce. Organizujemy dużo wystaw, co i tak okazuje się niewystarczające, bo mamy sporo zgłoszeń od artystów. Myślę, że to nowe miejsce przyjmie się w Ostrowie – mówi malarz Krzysztof Ryfa. (hol)

NA ZDJĘCIU: Krzysztof Ryfa w drzwiach do nowego, dodatkowego pomieszczenia Galerii 33 Fot. (hol)

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie