Przygodzice: Gminne rady na odpady

Gmina Przygodzice wprowadza dodatkowy worek na tzw. BIO odpady. Można będzie do niego wrzucać: trawę, liście, rozdrobnione gałęzie, pozostałości roślinne, kwiaty, resztki kwiatów ciętych i doniczkowych, resztki żywności (bez mięsa), obierki z owoców i warzyw, przeterminowane owoce lub warzywa, skorupki jaj, fusy po kawie i herbacie.

 smieci

Dokumenty parafowali wójt Krzysztof Rasiak i prezes zarządu Andrzej Strykowski. Strony umowy reprezentowali jeszcze: Rafał Pietrzykowski i Beata Rybka oraz Andrzej Pichet (autor zdjęć) i Karolina Walczybok. Fot: Gmina Przygodzice 

W środę (15 bm.) w Urzędzie Gminy w Przygodzicach podpisano kolejną umowę na odbiór i zagospodarowanie odpadów. Przetarg wygrała firma ZOiGO MZO S.A. z Ostrowa Wielkopolskiego.

– Do segregacji odpadów BIO od 1 grudnia br. będziemy używać specjalnego worka w kolorze brązowym lub dodatkowego – także brązowego pojemnika – mówi Andrzej Pichet z Urzędu Gminy w Przygodzicach. Gmina sugeruje zakup we własnym zakresie brązowego pojemnika, który to pomieści więcej odpadów.

Do pojemnika, worka na odpady ulegające biodegradacji będzie można wrzucać: trawę, liście, rozdrobnione gałęzie, pozostałości roślinne, kwiaty, resztki kwiatów ciętych i doniczkowych, resztki żywności (bez mięsa), obierki z owoców i warzyw, przeterminowane owoce lub warzywa, skorupki jaj, fusy po kawie i herbacie. Odpadów BIO nie wolno wyrzucać do pojemników w kolorze zielonym i czarnym.

Odpady BIO będą odbierane raz w miesiącu, a w okresie od 1 kwietnia do 31 października 2018 r., co dwa tygodnie w jednym terminie wraz z odpadami zmieszanymi.

Tak jak dotąd, naklejki na worki segregowane, ulotki informacyjne oraz harmonogramy z nowymi terminami wywozów zostaną dostarczone do wszystkich nieruchomości w gminie Przygodzice przez firmę MZO.

Ewentualne uwagi i problemy z odbiorem odpadów lub brakiem naklejek czy harmonogramów można zgłaszać bezpośrednio do firmy MZO, pod nr tel. 62 735-35-63. (jw)

Przeczytaj również

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie