Przygodzice stawiają na rewitalizację. Dawny dworzec do remontu 

„Rewitalizacja obiektów i terenów w miejscowościach Antonin i Ludwików” to nazwa projektu, za sprawą którego dawny dworzec w Antoninie oraz schronisko młodzieżowe w Ludwikowie zyskają nowe oblicze. W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego 13 grudnia br. podpisano umowę o dofinasowanie inwestycji ze środków europejskich.

 

 

W imieniu Województwa Wielkopolskiego dokument podpisała Marzena Wodzińska, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego, a Gminę Przygodzice reprezentował wójt Krzysztof Rasiak. Wartość całej inwestycji wynosi ponad 3 mln 64 tys. zł z czego dofinansowanie z Unii Europejskiej to ponad 2 mln 42 tys. zł.

Dzięki realizacji przedsięwzięcia zyskają nie tylko mieszkańcy Antonina i Ludwikowa, ale cała gmina. W Antoninie budynek dawnego dworca zostanie zaadaptowany na cele mieszkalnictwa socjalnego oraz poczekalni dworcowej. Tym samym w gminie zwiększy się dostęp do mieszkalnictwa socjalnego. Z kolei przebudowa budynku Schroniska Młodzieżowego w Ludwikowie wraz z adaptacją jego części na Centrum Kreatywności pozwoli na zachowanie pierwotnej funkcji schroniska młodzieżowego oraz nadanie nowych funkcji związanych z planowaną działalnością Centrum Kreatywności.

Projekt będzie współfinansowany ze środków Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego w ramach Poddziałania 9.2.2 „Rewitalizacja miast i ich dzielnic, terenów wiejskich, poprzemysłowych i powojskowych w ramach ZIT dla rozwoju AKO”. Realizacja projektu rozpocznie w pierwszym kwartale 2019 roku, a jej zakończenie przewidziano na czwarty kwartał 2019 roku. (jw)

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie