Przyrodnicze seanse

Ostrowskie kino włącza się w obchody Światowego Dnia Zwierząt. Z tej okazji 4 października zostaną w nim wyświetlone dwa filmy przyrodnicze: ,,Dzika Afryka” i ,,Mali giganci”.

kino

Z okazji Światowego Dnia Zwierząt, obchodzonego 4 października, w ramach ,,Małej Akademii we współpracy z BBC Earth”, w wybranych kinach w Polsce odbędą się pokazy dwóch filmów przyrodniczych: ,,Dzika Afryka” i ,,Mali giganci”.
,,Dzika Afryka” (2D i 3D) to jeden z najbardziej ambitnych filmów przyrodniczych 3D, jakie kiedykolwiek zagościły na dużym ekranie. Film powstał przy użyciu najnowocześniejszej technologii 3D, by móc przenieść widzów prosto do dzikiego serca Afryki i pozwolić im przeżyć swoje własne safari. Przewodnikiem przez to zaczarowane miejsce jest woda. To ona rzeźbi dziką Afrykę dając życie, gdziekolwiek się pojawia. Podczas podróży przez magiczne królestwo Afryki zanurzymy się w świecie wspaniałych miejsc i niesamowitych zwierząt oraz odkryjemy ich fascynujące sekrety. Dowiemy się, jak jeziora wulkaniczne wpływają na to, że tysiące flamingów zmienia swój kolor na czerwony, dlaczego upał lejący się na suche wydmy pustyni Namib zmusza jaszczurki do tańca i dlaczego na równiku pada śnieg.
Zdjęcia do filmu trwały 573 dni i były realizowane w 30 lokalizacjach, w ponad 13 krajach.
Film (prod. Wielka Brytania, b.o., 43 min.) wyreżyserowali: Patrick Morris, Neil Nightingale, Mike Slee.

Kolejny seans w Komedzie to ,,Mali giganci” (2D i 3D). To pierwszy film BBC Earth na dużym ekranie, który przeniesie widzów w zadziwiający świat miniaturowych bohaterów pokazując, że im ktoś jest mniejszy, tym większe są jego przygody. Ten fascynujący film ukazuje, jak wielką odwagą i ,,supermocami” muszą wykazać się małe stworzenia, by wygrać w walce o przetrwanie.
Film (prod.: Wielka Brytania, b.o., polski lektor, 43 minuty) wyreżyserował Mark Brownlow.

Obydwa filmy wyświetlone zostaną w kinie Komeda 4 października dwukrotnie – pierwszy zestaw o godz. 17 (2D), a drugi – o godz. 18.45 (3D). Bilety kosztują 15 zł (przy formacie 3D niezbędne są okulary – 5 zł).

Przeczytaj również

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie