PSL: w mieście bez poparcia dla kandydatów, w powiecie w opozycji

Lokalne struktury Polskiego Stronnictwa Ludowego nie wskazują kandydata do poparcia na urząd prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego. W powiecie ostrowskim wszystko wskazuje, że nadal rządzić będzie koalicja Platformy Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości, a ludowcom pozostanie kolejna kadencja w opozycji.

IMG_7790

Poseł Piotr Walkowski zaprosił dziś dziennikarzy, aby poinformować ich o najbardziej aktualnym stanie rozmów koalicyjnych Polskiego Stronnictwa Ludowego. Ludowcy rozmawiali  zarówno o układzie sił w przyszłej Radzie Powiatu Ostrowskiego, jak też o poparciu dla prezydenta miasta.

W powiecie sytuacja jest jednoznaczna, gdyż Platforma Obywatelska i Prawo i Sprawiedliwość niemal na pewno zawrą jutro – (czyli w piątek 28 listopada) kolejne porozumienie o koalicji w Powiecie Ostrowskim. To oznacza, że PSL-owi, pozostaje rola opozycji.

– Jeszcze w zeszłym tygodniu przystąpiliśmy do rozmów z liderami PO w  powiecie ostrowskim. Złożyliśmy naszą ofertę, czekaliśmy do dziś rana, jednak na skutek innych podjętych działań nasza propozycja nie została zaakceptowana –  mówił dziś Walkowski, spokojnie przyjmując decyzje w tej sprawie.

Według naszych informacji, koalicja PO-PiS  w powiecie ostrowskim jest praktycznie przesądzona. Na jutro zwołana została sesja Rady Powiatu Ostrowskiego, na której koalicyjna większość zaproponuje starostę. Jeśli do jutra nie nadejdzie polityczne „trzęsienie ziemi” to zostanie nim ponownie Paweł Rajski, a stanowisko zastępcy obejmie polityk z Prawa i Sprawiedliwości.

Mimo wcześniejszych spekulacji PSL nie zdecydował się poprzeć Beaty Klimek z II turze wyborów. – Wykonując mandat posła na Sejm RP i pełniąc funkcje prezesa zarządu powiatowego PSL w Ostrowie Wielkopolskim, zwracam się do Państwa z prośbą o udział w wyborach w najbliższą niedzielę, 30 listopada. Ufam, że Państwa mądrość i rozsądek pozwolą zgodnie z Waszym sumieniem dokonać wyboru  Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego – czytamy w oświadczeniu wydanym przez władze ostrowskie ludowców. (jw)

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie