Recepta na szczęście razem

Jubilaci z imponującym stażem małżeńskim odebrali w piątek medale prezydenta RP za długoletnie pożycie i okolicznościowe puchary wójta gminy Przygodzice. Świętowano jubileusze 50., 55. i 60-lecia związku.

 jubiaci z 65_letnim stazem

 

Gratulując parom, Krzysztof Rasiak eksponował siłę małżeństwa i rodziny. Życzył im długich i pogodnych lat życia w zdrowiu oraz doczekania kolejnych rocznic. Wyjątkowość małżeńskiego jubileuszu podkreśliła przewodnicząca rady gminy Janina Wojtasiak.

– Najcenniejsze dla mnie w moim związku jest to, że mam przy sobie żonę Mariannę, która wspomaga mnie we wszystkich moich działaniach już przez tyle lat – mówi Zygmunt Paszkowski.

Dla Joanny i Wacława Kieremkamptów ten jubileusz jest okazją do wspomnień. Wspominają więc, że poznali się, gdy Wacław był w wojsku, a ona pracowała w ciastkarni, w której kupował słodycze. Mężczyzna w mundurze „wpadł jej w oko” i tak zostało do dziś.

Obie pary świętowały 50-lecie małżeństwa, a na uroczystości nie zabrakło także par z 55. I nawet 60-letnim stażem.

Medale i puchary wręczył im: Krzysztof Rasiak, przewodnicząca Rady Gminy Przygodzice Janina Wojtasiak, jej zastępcy: Kazimierz Niziołek i Wiesław Witek oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Damian Kołacki.

W 2016 r. władze gminy Przygodzice przyjęły konwencję organizowania uroczystości dla jubilatów co roku w innym miejscu. Tegoroczna odbyła się w sali wiejskiej w Jankowie Przygodzkim.

 Medal „Za długoletnie pożycie małżeńskie” został ustanowiony w 1960 roku. Jest nagrodą za spędzenie półwiecza w jednym związku małżeńskim. (jw)

 

Przeczytaj również

Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie