Referendum w Czekanowie – efekt burzliwego zebrania GALERIA

Zaskakująco zakończyło się w środę wieczorem zebranie wiejskie w Czekanowie zwołane w celu ustalenia propozycji rozbudowy drogi krajowej nr 25 przez tę miejscowość. Mieszkańcy mieli wybrać na zebraniu jeden z opracowanych wcześniej wariantów. Po gorącej i burzliwej chwilami dyskusji, postanowili jednak nie głosować na zebraniu, tylko zwołać w błyskawicznym tempie referendum, by mogli wypowiedzieć się wszyscy zainteresowani. Głosowanie ma się odbyć już najbliższą niedzielę, 20 maja, od godziny 9.00 do 16.00, miejscowym przedszkolu.

2

 

 W spotkaniu uczestniczyli posłowie: Tomasz Ławniczak i Jan Mosiński, przedstawiciele władz gminy Ostrów Wielkopolski z wójtem Piotrem Kuroszczykiem oraz – bardzo licznie  – mieszkańcy Czekanowa. Temat spotkania bezpośrednio ich dotyczył, bo chodziło o proponowany przebieg drogi krajowej nr 25, a więc między innymi odcinek z Ostrowa do Kalisza przez ich miejscowość.

 Obaj parlamentarzyści zapewniali, że klamka zapadła i droga będzie z pewnością rozbudowywana. Jednak jej przebieg przez Czekanów budzi duże emocje i kontrowersje.

Przyszła droga, dosłownie i w przenośni, podzieliła mieszkańców Czekanowa na pół. Część z nich opowiada się na przebiegiem południowa stroną wsi, a inni z kolei częścią północną lub „starym” przebiegiem.

Podczas środowego, burzliwego chwilami, zebrania mieszkańcy mieli wybrać jeden z tych wariantów, jako wspólne stanowisko dla Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Tymczasem, niespodziewanie mieszkańcy zaczęli domagać się innego rozwiązania. Zaproponowali, by w tej ważnej dla lokalnej społeczności sprawie zorganizować  referendum – i to w iście ekspresowym tempie.

Mieszkańcy Czekanowa i właściciele działek na tym terenie będą mogli głosować już w najbliższą niedzielę, 20 maja.

WIĘCEJ W ŚRODOWYM WYDANIU  GAZETY OSTROWSKIEJ

 

  

Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie