Retro Muzeum 3D otwarte

Stare kino, ostrowska ulica z witrynami sklepów, kawiarnia i zakład fryzjerski. W środę, 7 marca, na parterze ratusza zostało otwarte Muzeum 3D „Ulicami dawnego Ostrowa. Cafe Muzeum”. Zwiedzanie możliwe już od soboty.

 dav

Otwarcie Muzeum 3D odbyło się w środę, 7 marca. Nowa część Muzeum mieści się na parterze ratusza. – To miejsce przez wiele lat stało niezagospodarowane, a dzięki naszym staraniom uzyskało blask i chwałę, na jaki zasługuje i nasz ratusz, i nasi mieszkańcy – mówiła podczas otwarcia prezydent Ostrowa Beata Klimek.

Dyrektor Muzeum Miasta opowiedział o szczegółach aranżacji nowych wnętrz. – To miejsce to ostrowski wehikuł czasu, w którym są także akcenty pozaostrowskie. Jedno z pomieszczeń zostało zaaranżowane na wzór starej kawiarni. Kawiarnia to trzecie miejsce poza pracą i domem, a styl spędzania czasu w niej ukształtował się w XIX wieku. Ostrów też miał swoje kawiarnie. W tej naszej znajdują się autentyczne eksponaty z ostrowskich kawiarni m.in. z Hotelu Europejskiego. Zawsze marzyłem, by spotkać w kawiarni ostrowskich pisarzy. U nas przy stolikach siedzą Jadwiga Żylińska oraz Gustaw Bojanowski – wyjaśniał Witold Banach.

Kolejna część Muzeum 3D to ostrowska uliczka. Są przy niej witryny sklepów m.in. szewca czy z galanteria damską. Atrakcje to także: zakład fryzjerski, kompletnie wyposażony, oraz kino, w którym wyświetlane są filmy, pokazujące codzienne życie Ostrowa jeszcze sprzed drugiej wojny.

Obiekt dla zwiedzających będzie czynny już od najbliższej soboty, 10 marca. Co ważne, grupy zorganizowane mogą zwiedzać Muzeum 3D po uprzednim zgłoszeniu w placówce.

SZERSZA RELACJA I ZDJĘCIA JUŻ W ŚRODOWYM WYDANIU „GO”

 

Przeczytaj również

Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie