Sala jak z obrazka

Nowoczesna sala sportowa, komfortowe sale dydaktyczne, dodatkowe gabinety, winda, zaplecze sanitarne, a to wszystko zespolone przeszklonym łącznikiem z placówką. Szkoła Podstawowa nr 9 właśnie wzbogaciła się o wart blisko 8 mln zł obiekt, w którym 4 września uroczyście odbyła się Miejska Inauguracja Roku Szkolnego.

36_sala_SP_9_1

Budowa sali sportowej w ostrowskiej „Dziewiątce” to już była konieczność. Uczniowie dotychczas zajęcia z wychowania fizycznego mieli w małej sali gimnastycznej, w której odbywały się też szkolne uroczystości. Teraz to się diametralnie zmieni. „Dziewiątka” ma obiekt, w którym znajduje się nie tylko duża sala sportowa, ale też pomieszczenia dydaktyczne.

Komfortowe warunki

Prace związane z budową ruszyły jesienią 2015 r. Do użytku hala została oddana w miniony poniedziałek, 4 września. Projekt hali sportowej sporządzono w technologii energooszczędnej. Pierwsza, sportowa kondygnacja, poza salą sportową mieści m.in. szatnie i zaplecze sanitarne. Będzie tu także sala fitness oraz sklepik. Na piętrze łącznika, który scala budynek szkolny z halą sportową, zlokalizowany został węzeł higieniczno-sanitarny. Tam też mieszczą się cztery jasne i przestronne sale dydaktyczne. One z pewnością ułatwią pracę w szkole. Każda z nich jest w innym kolorze, w każdej znajduje się tablica interaktywna, są nowe, wygodne meble klasowe i szafki. Szkoła dorobiła się także windy, podjazdów, komfortowych sanitariatów. W samej hali sportowej zostały zamontowane kosze, są boiska do siatkówki, bramki. Nawierzchnia powstała z myślą o trenowaniu piłki ręcznej. Ściany hali pokryły specjalne ekrany, które wygłuszają hałas i poprawiają akustykę. Są także trybuny na 277 widzów.

Powierzchnia hali sportowej to ponad 2 tys. m kw., a maksymalna wysokość obiektu to ponad 11 m. Cały budynek dostosowany jest do osób niepełnosprawnych.

Zagospodarowano również teren wokół sali – chodniki zostały wyłożone kostką brukową, a uczniowie będą mogli spędzać czas na wyłożonym trawnikiem boisku. Przed szkołą są też miejsca parkingowe.

W sumie inwestycja kosztowała blisko 8 mln zł, miastu natomiast udało się pozyskać dotację z Ministerstwa Sportu i Turystyki w kwocie 1,8 mln zł.

Sportowa inicjatywa

– W szkole istnieje Uczniowski Klub Sportowy, klasy sportowe o profilu piłki ręcznej chłopców i koszykówki dziewcząt. Od września uczniowie ostrowskiej „Dziewiątki” będą odbywać lekcje wychowania fizycznego w hali przystosowanej do uprawiania różnorodnych form aktywności, pozwoli im to rozwijać i odkrywać swoje talenty. Sportowy zapał naszych uczniów będzie miał zapewne odzwierciedlenie w zawodach, turniejach, a to zapewne przełoży się na rozwój osobowości tych młodych ludzi. Hala ta daje im nowe możliwości i perspektywy – mówiła podczas uroczystości dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 9 Justyna Uciechowska.

Podczas otwarcia sali byli obecni m.in. parlamentarzyści, prezydent miasta Beata Klimek, radni, dyrektorzy szkół i przedszkoli, przedstawiciele duchowieństwa. Wstęgę symbolicznie przeciął m.in. Łukasz Mikołajczyk, obecnie senator, a wcześniej dyrektor SP 9, który był pomysłodawcą budowy nowego obiektu sportowego przy szkole.

Miejska inauguracja

Podczas oddania do użytku sali sportowej, w Szkole Podstawowej nr 9 odbyła się też miejska inauguracja roku szkolnego. Podczas niego prezydent Ostrowa Beata Klimek pogratulowała grupie 21 nauczycieli z ostrowskich szkół uzyskania stopnia nauczyciela mianowanego oraz dyrektorom szkół i przedszkoli, którzy będą prowadzić placówki przez kolejną kadencję.

Oddanie sali do użytku i miejska inauguracja roku szkolnego w SP 9 odbyły się w miniony poniedziałek, 4 września. Uroczystość zakończyła się występami artystycznymi młodych uczniów szkoły.

Tekst i fot.: (hol)

Zobacz galerię zdjęć

 

 

 

 

 

Przeczytaj również

Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie