Sala sesyjna do przebudowy

Rozpoczął się odkładany przez lata remont Sali sesyjnej w budynku przy alei Powstańców Wielkopolskich. Inwestycja kosztować będzie blisko 3,5 mln zł. Obiekt będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

                        Foto: Tak wygląda wizualizacja rozpoczętego już remontu Sali Sesyjnej. Foto: UM Ostrów   

 

Starsi ostrowianie zapewne pamiętają, że charakterystyczny obiekt przy ale Powstańców Wielkopolskich liczy sobie już kilkadziesiąt lat. W latach 70 i 80. Mieściła się tam popularna restauracja „Parkowa”. Od  końca tej dekady organizowane były tam sesje Rady Miejskiej. Od tego czasu sala praktycznie nie przeszła żadnego porządnego remontu,  poza drobnymi pracami kosmetycznymi. 

Teraz ma się to zmienić,  gdyż została już podpisana umowa z wykonawcą termomodernizacji oraz modernizacji budynku Sali Sesyjnej. Prace te wykona firma MAL-BUD, która realizowała już na terenie miasta wiele inwestycji i jest sprawdzonym partnerem.

 Inwestycja kosztować będzie blisko 3,5 mln zł. Termomodernizacja budynku została dofinansowana ze środków WRPO kwotą ponad 660 000 zł. Zmodernizowane zostanie także wnętrze sali, której standardy dziś pozostawiają wiele do życzenia. Zadanie to chcemy zrealizować w ramach rewitalizacji przestrzeni miejskiej.

 Zakończenie prac planowane jest na drugą połowę przyszłego roku. Wówczas zdecydowanie poprawią się warunki pracy Rady Miejskiej, a Ostrów Wielkopolski zyska prawdziwy Dom Obywatelski do wykorzystania również przez organizacje pozarządowe. (jw)

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie