Sanepid – służą i chronią od 60 lat

Na co dzień ich działalności praktycznie nie widać. Od 95 lat w Polsce i od 60 lat w Ostrowie są jednak i chronią nas wszystkich przed rozmaitymi zagrożeniami. Zazwyczaj dopiero w momentach krytycznych dowiadujemy się, jak ważną i potrzebną nam wszystkim działalność prowadzą. Powiatowa Stacji Sanitarno-Epidemiologiczna w Ostrowie Wielkopolskim podsumowała właśnie 60 lat swojej działalności. Z tej okazji symbolicznie podziękowano pracownikom z najdłuższym stażem.

 

 

sanepid_o

Witając gości, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ostrowie Wielkopolskim Tadeusz Andrzej Biliński przybliżył historię placówki oraz zwrócił uwagę na bolączkę ostatnich lat, jaką jest brak dostatecznych środków na rozwój.

– Jesteśmy jedną z nielicznych Stacji, której udało się zostać stacją nadzorowo-laboratoryjną. Badaniami obsługujemy teren wykraczający poza granice powiatu ostrowskiego. Jednak szczególnie dumny jestem z Laboratorium Mikrobiologii i Parazytologii, bo z laboratorium pracującego na garnkach i starym dygestorium doprowadziliśmy do supernowoczesnego, akredytowanego w pełni profesjonalnego laboratorium – powiedział dyrektor A.T. Biliński.

Sanepid_1

 

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie