Seniorzy do nauki!

W Odolanowie rozpoczyna działalność Uniwersytet Trzeciego Wieku. W tym semestrze ,,studenci” będą mogli uczestniczyć w zajęciach: z języka angielskiego i niemieckiego, informatyki, wiedzy o literaturze, filmie i teatrze, a także w sekcji przyrodniczej i sportowej.

39_seniorzy

1 października uroczystą inauguracją rozpoczyna swoją działalność Uniwersytet Trzeciego Wieku działający przy Odolanowskim Stowarzyszeniu Kulturalno-Edukacyjnym „Jagiellończyk”. 17 września odbyło się spotkanie informacyjne. Deklaracje uczestnictwa złożyło 53 chętnych. W tym semestrze prowadzone będą następujące zajęcia: lektoraty z języka angielskiego i niemieckiego, zajęcia z informatyki, sekcja naukowa z wiedzy o literaturze, filmie i teatrze, sekcja przyrodnicza z wiedzy o Dolinie Baryczy oraz sekcja sportowa gimnastyki ogólnej. Organizatorzy proponują także drugą sekcję sportową nordic walking, na którą zapisy odbędą się po inauguracji.

Podczas inauguracji wykład o historii mniejszości narodowych na ziemiach gminy Odolanów wygłosi dyrektor liceum Rafał Walkow. Comiesięczne wykłady naukowe będą miały charakter otwarty i mogą w nich uczestniczyć wszyscy mieszkańcy gminy i miasta. Druga prelekcja odbędzie się 10 października podczas Pierwszego Forum Jagiellończyków. Zainteresowani udziałem w zajęciach na UTW mogą się jeszcze zgłaszać do biblioteki liceum.

 

Przeczytaj również

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie