Sie ma z Ostrowa!

Na finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ostrowianie ponownie  dali radę! Ponad 146 tys. zł – tyle zebrano dzisiaj do puszek i na licytacjach w sztabie miejskim, a to wstępne szacunki. Działo się sporo od samego rana do późnego wieczora. I to w nadmiarze! Rekordowa liczba osób pobiegła w 2. orkiestrowym biegu na Piaskach, rekordowe były licytacje, bardzo duża frekwencja!

006

Ostrowski finał w sztabie miejskim rozpoczął się już w sobotę od siódmej edycji Charytatywnego Turnieju Halowej Piłki Nożnej „OLPNA dla WOŚP” w Szkole Podstawowej nr 7. Również w sobotę miało miejsce Alternatywne Granie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Piwiarni u Bossmana. Finałowe granie w niedzielę rozpoczęło się już rano w ostrowskim szpitalu, gdzie można było oddać krew. Na Piaskach odbył się 6-kilometrowy bieg „Pobiegnij z WOŚP w Ostrowie”. W minionym roku wzięło w nim udział ponad 100 osób, w tym – już ponad 300. Także na Piaskach tradycyjnie już wykąpali się członkowie Ostrowskiego Klubu Morsów. Występy w sztabie miejskim w Ostrowskim Centrum Kultury rozpoczęły się o godz. 14. Na scenie zaprezentowali się m.in. uczestnicy zajęć w MDK, OCK, a także ostrowskich szkół tanecznych, w holu działał sklepik „Dar serca”, był pokaz pozoracji medycznej w wykonaniu Ochotniczej Straży Pożarnej, a na Małej Scenie przez całe popołudnie rządziły dzieci.

To jedne z atrakcji, które czekały w niedzielę na ostrowian. W sumie w sztabie miejskim zebrano 146 688,59 zł z licytacji i puszek wolontariuszy. To nie wszystko. Tradycyjnie w Zespole Szkół Technicznych działał drugi sztab, także w Zespole szkół Specjalnych – jak co roku – zorganizowana została impreza, podczas której zbierano pieniądze dla WOŚP.

OBSZERNA RELACJA Z OSTROWSKIEGO FINAŁ WOŚP W ŚRODOWYM WYDANIU GAZETY OSTROWSKIEJ

Przeczytaj również

Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie