SINICE w Antoninie

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Ostrowie Wielkopolskim orzekł o nieprzydatności wody w kąpielisku staw „Szperek Lido” w Antoninie. Wszystko z powodu sinic. 

Szperek3

 

Rutynowe badanie przeprowadzone 25 lipca przez sanepid wykazało w wodzie z kąpieliska Szperek w Antoninie niedozwoloną obecność sinic ” w postaci kożucha, smug i piany”. W tej sytuacji  wydana została decyzja o zamknięciu kąpieliska, z rygorem natychmiastowego wykonania. Oznacza to, że już w sobotę i później – do odwołania – kąpielisko będzie niedostępne dla plażowiczów.

Przypomnijmy, że w zeszłym roku z podobnymi kłopotami borykało sie kąpielisko na Piaskach, które przez niemal dwa tygodnie w szczycie sezonu było zamknięte. O dacie ponownego oddania do użytku kąpieliska w Antoninie zadecydują kolejne badania wody przez sanepid. (jw)

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie