Sionka do remontu

Zwolennicy przejścia „na skróty” między ulica Kaliską i Kościelną przez popularną sionkę będą musieli znaleźć inną drogę. Rozpoczął się remont elewacji oficyny kamienicy usytuowanej przy ulicy Kaliskiej 6 i Kaliskiej 8 oficyn i ogrodzenia kamienicy usytuowanej przy pl. Stefana Rowińskiego 1 oraz oficyny i elewacji bocznej kamienicy usytuowanej przy ul. Kościelnej 9. W związku z tymi pracami przejście będzie czasowo zamknięte.

 

sionka

Obecnie trwają roboty budowlane w przejściu łączącym ulice Kaliską z Kościelną. Właściciele nieruchomości przystąpili do remontu elewacji (od strony sionki) oficyny kamienicy usytuowanej przy ul. Kaliskiej 6 i ul. Kaliskiej 8, oficyn i ogrodzenia kamienicy przy pl. Stefana Rowińskiego 1 oraz oficyny i elewacji bocznej kamienicy przy ul. Kościelnej 9 .

- Remont ostatniego obiektu współfinansowany jest przez miasto. Jest to dotacja w wysokości 24 tysięcy złotych na remont obiektu wpisanego do rejestru zabytków. Dzięki tym pracom sionka odzyska dawny blask – informuje Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

W związku z prowadzonymi pracami przejście między ulicami zamknięte będzie do 16 października 2017 roku. (jw)

Przeczytaj również

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie