Skiba w Ostrowie. Będzie promować swoja autobiografię z historią polskiego rockandrola w tle.

W połowie listopada ukazała się autobiografia Krzysztofa Skiby – frontmana i jednego z liderów Big Cyca. Skiba w swojej autobiografii rozśmiesza, edukuje i puszcza oko do czytelnika, a przede wszystkim zabiera nas w niezwykłą podróż na backstage swojego życia. Opowiada o udanym dzieciństwie, działalności konspiracyjnej, więzieniu, do którego trafił w latach 80., kulisach działalności Big Cyca i polskiego show-biznesu, czy powstawaniu legendarnego Lalamido. 2 grudnia opowie o tym wszystkim podczas  spotkania autorskiego, połączonego z promocja książki.

Jest rozrywkowo i politycznie. Latają kamienie i ulotki. Unosi się gaz nad niespokojnymi ulicami i na scenie podczas koncertu. Tysiące ludzi skanduje hasła na demonstracji przeciwko władzy, ale też świetnie bawią się, śpiewając przeboje Big Cyca

Autobiografię łobuza czytajcie, jak chcecie, od początku, od środka lub wspak, bo kolejne rozdziały są jak puzzle, które ktoś porozrzucał na nie zawsze miękkim dywanie rock and rolla.

 Książka „Skiba ciągle na wolności. Autobiografia łobuza” to piękne dopełnienie XXX urodzin Big Cyca. Po koncertach w Niemczech, Belgii, Szwecji i USA, po koncertach plenerowych w całym kraju, po serii koncertów klubowych, po koncertach na festiwalu Pol and rock, Czochraj Bobra, Cheespa Festiwal, Zamczysko, Eleven Bike Fest, po programie telewizyjnym TVN Uwaga w całości poświęconym Big Cycowi, po koncercie telewizji TVN  Top of The Top w Operze Leśnej w Sopocie, po ukazaniu się w październiku płyty urodzinowej Big Cyca (podwójny album „30 lat z wariatami” z udziałem 38 zespołów, które grają piosenki Big Cyca) teraz w listopadzie mamy niezwykle mocny akcent, prezent dla wszystkich fanów: zabawna i pełna humoru biografia Skiby i historia Big Cyca w formie książkowej. Pyszna lektura na długie, jesienne wieczory.

Autorami książki są Krzysztof Skiba oraz dziennikarze Jakub Jabłonka i Paweł Łęczuk. Ta książka to nie tylko barwne dzieje zespołu Big Cyc, ale także kulisy programów telewizyjnych i tajemnice polskiego show biznesu opisane ze swadą i dobrym zmysłem obserwacyjnym. Jest też sporo wspomnień z happeningów i zadym z czasów PRL oraz anegdot i historyjek rodzinnych Skiby.  Od połowy listopada książka jest do kupienia we wszystkich dobrych księgarniach w Polsce. 

 W niedzielę 2 grudnia o godz.  17.00 w bistro ZapieKnajpa przy ul. Wrocławskiej 20 w Ostrowie Wielkopolskim odbędzie się spotkanie autorskie z Krzysztofem Skibą.  Wstęp wolny.  (jw)

 

 

O Skibie i jego książce

 

Skiba lśni jak brylant. Jego talent jest wyczuwalny jak zapach perfum.

Hanna Bakuła

 

Skiba? Nawet inteligentny. Szkoda, że taki brzydki.

Andrzej Grabowski

 

Krzysiek, podobnie jak ja, spełnia rolę głupka wioskowego. Zawsze można liczyć, że powie coś, co jest nie do końca poprawne polityczne, ale co trzeba powiedzieć. I za to go lubię – nie pęka po prostu.

Tymon Tymański

 

Skiba z najbardziej dojrzałego młodzieńca, jakiego znałem, stał się najmniej dorosłym dorosłym, jakiego znam.

Michał Ogórek

 

Wielki szacunek dla Skiby, bo świetnie łapie te wszystkie historie, które są wokół nas. Big Cyc to nie jest skandalizująca kapela, oni tylko śpiewają o naszych wadach.

Jerzy Owsiak

 

To energetycznie radykalna fuzja Terminatora, Zorro i Antka Boryny. Skiba jest jak Krzysztof Ibisz wiecznie młody i jak Lenin wiecznie żywy.

Paweł „Koñjo” Konnak

 

Fenomen i jednocześnie paradoks Skiby: w sprytnym przebraniu niskiego, łysiejącego grubaska funkcjonuje jedna z bardziej kolorowych postaci rodzimego show-biznesu. A zdecydowana większość rodzimego show-biznesu działa dokładnie odwrotnie.

Tomasz Jachimek

 

Nieprzeciętnie inteligentny człowiek o duszy buntownika. Ma niesamowity talent do udawania rzeczy, o których nie ma pojęcia. Od jakiegoś czasu wszyscy myślą, że jest postacią fikcyjną…

Jacek Jędrzejak

 

Gdyby mój syn potrafił śpiewać, byłby gwiazdą światowego formatu.

Albina Skiba (matka)

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie