Słuchacze wiosennie

120 słuchaczy Ostrowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku spotkało się podczas pikniku ,,Powitanie wiosny”. Impreza odbyła się w piątek, 6 kwietnia br.

outw1
Było to już piąte spotkanie, które przebiegało pod hasłem ,,Pożegnanie zimy i powitanie wiosny”. Tegoroczna impreza odbyła się po rocznej przerwie. W ubiegłym roku słuchacze bawili się na ,,Pikniku nad piknikami’’ w Odolanowie.
Tym razem miejscem spotkania, po raz drugi, była restauracja ,,Borowianka”, gdzie  słuchacze OUTW przybyli, aby razem miło spędzić czas, a przy tym powitać wiosnę. Podobnie jak w latach ubiegłych pogoda dopisała, gdyż było słonecznie i ciepło. Spotkanie integracyjne połączone było z obrzędem pożegnania zimy. Po powitaniu wszystkich uczestników spotkania w restauracji ,,Borowianka’’ nastąpiło ,,ośpiewanie Marzanny”, a następnie kolorowy korowód razem z zimową kukłą Marzanną  przeszedł do symbolicznego kręgu, aby skutecznie pozbyć się zimy i pozwolić wiośnie zagościć na dobre.
W ramach realizowanej przez słuchaczy idei ,,łączymy pokolenia’’ wiosnę symbolizowały dwie młode dziewczyny, które w wiosennych strojach, z koszem kwiatów, spacerowały pomiędzy uczestnikami spotkania. To właśnie one  rozdały kwiaty i uśmiechy. Słuchacze OUTW, ubrani w wiosenne stroje, mile spędzili czas, uczestnicząc w zabawie. Nie zabrakło również  konkursu na wiosenny strój, a dokładnie na wiosenne nakrycie głowy. Podczas spotkania nie zabrakło występów artystycznych zespołów działających w Ostrowskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Zespół ,,Tańczące Seniorki’’ zaprezentował się w tańcach do kowbojskich rytmów, a także zaprezentował skecz o zdrowiu. Chór ,,Ostrowianki’’ wykonał kilka utworów  w klimacie wiosennym, m.in. ,,Wiosna, wiosna’’, ,,Hawajska noc’’ czy ,,Zapada zmierzch”. Natomiast koło żywego słowa wykonało projekt poetycki pt. ,,Flirt wiosenny’’, w którym wykorzystano wiersze, erotyki i fraszki poetów polskich. Wszystkie występy artystyczne zespołów  zostały nagrodzone gromkimi brawami i spotkały się z pełną aprobatą uczestników. Tegoroczne święto wiosny symbolizowały tulipany, którymi obdarowani zostali członkowie zespołów OUTW. Organizatorem pikniku był Samorząd Słuchaczy Ostrowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Swoją obecnością na imprezie zaszczycili: Beata Klimek – prezydent Ostrowa Wielkopolskiego, Paweł Rajski – starosta ostrowski i Wojciech Zarzycki – dyrektor Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu.

 

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie