SOR dla dzieci – kolejna inwestycja w ostrowskim szpitalu

W ostrowskim szpitalu powstanie Szpitalny Oddział Ratunkowy dla Dzieci i Młodzieży. Na tę inwestycję pozyskano milionowe środki zewnętrze.

szpital

Projekt na rozbudowę przygotowany został na początku tego roku. Oddział ten jest potrzebny, a jego najważniejszą zaletą będzie to, że wpływie jeszcze lepiej na funkcjonowanie ostrowskiego szpitala. – Ważną informacją jest dla mnie fakt, że aż 85 proc. środków na realizację tego zadania pozyskano z zewnątrz. Kwota dofinansowania wynosi 3,4 mln zł i co ważne – w całości zostanie wykorzystana przez szpital – powiedział Paweł Rajski starosta ostrowski. Cała inwestycja ma kosztować ok. 5,5 mln zł.

Wniosek konkursowy na dofinansowanie przygotowany został przez ostrowski szpital i co ważne – pokonał on wiele placówek rywalizując z największymi specjalistycznymi placówkami z całego kraju. – Pozyskanie środków to duży sukces naszego szpitala, tym bardziej, że o dofinansowanie ubiegały się renomowane szpitale z całej Polski. Pozyskana przez nas kwota prawie 3,5 mln zł jest maksymalną wielkością dofinansowania, jaką w ramach konkursu przewidziało Ministerstwo Zdrowia i tyle mógł otrzymać dany szpital – powiedziała Joanna Pawlaczyk, koordynator projektu z ramienia ostrowskiego szpitala. Otrzymane dofinansowanie pozwoli na rozbudowę SOR, utworzenie miejsc wstępnej intensywnej terapii oraz zakup niezbędnego sprzętu i aparatury medycznej. – Będziemy mogli gruntownie rozbudować SOR, rozszerzyć tzw. obszar obserwacyjny. Wydzielona zostanie część dla dzieci i młodzieży, stworzony zostanie tzw. SOR dziecięcy. Jest to pierwszy projekt w południowej Wielkopolsce, gdzie dzieci będące w stanie zagrożenia życia i zdrowia będą miały swój oddział ratunkowy – powiedział Dariusz Bierła, dyrektor szpitala. Pełniący obowiązki zastępcy kierownika SOR w ostrowskim szpitalu Adam Stangret podkreśla, że inwestycja powinna przyczynić się do poprawy obsługi pacjentów. Dziennie trafia na ostrowski SOR średnio ok. 100 osób. (rw)

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie