SOR w rozbudowie

 

Kamień węgielny wmurowany, prace ruszają pełną parą. Właśnie trwa rozbudowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego z pierwszą w regionie częścią dedykowaną dzieciom i młodzieży. Inwestycja warta ponad 5,5 mln zł zostanie zakończona i oddana do użytku w połowie przyszłego roku.

 39_szpital_sor_1

Powiększenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego było już koniecznie. – W minionym roku na SOR trafiło ponad 26 tys. pacjentów. W pierwszym półroczu 2017 było już 14 tys. osób. Ta skala i przyrost pokazuje potrzebę zwiększenia powierzchni oddziału i doposażenia w sprzęt medyczny – mówił podczas uroczystości dyrektor ostrowskiego szpitala Dariusz Bierła.

Cała inwestycja kosztować będzie ponad 5,5 mln zł. Jak podkreślał starosta Paweł Rajski, udało się na nią pozyskać dofinansowanie ze środków unijnych w wysokości ok. 3,3 mln zł.

Rozbudowany SOR powstanie w nowym budynku, a zespolony zostanie łącznikiem z tym obecnie istniejącym. W strukturach oddziału zostanie też wyodrębniony obszar dedykowany wyłącznie dla dzieci w stanie zagrożenia życia i zdrowia.

Symbolicznie wmurowanie kamienia węgielnego pod rozbudowę SOR-u w ostrowskim szpitalu odbyło się w miniony czwartek, 21 września. Wmurowania aktu erekcyjnego dokonali: posłowie Tomasz Ławniczak i Jarosław Urbaniak, starosta Paweł Rajski, przewodniczący rady powiatu ostrowskiego Andrzej Leraczyk, wicestarosta Roman Pacholczyk, dyrektor szpitala Dariusz Bierła, jego zastępca Piotr Skoczylas oraz  konsultant wojewódzki w dziedzinie pielęgniarstwa ratunkowego, oddziałowa SOR Lucyna Szymankiewicz. (hol)

Zobacz galerię zdjęć

 

 

 

Przeczytaj również

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie